Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki mojego Kross Seto 2014 + Ulock OnGuard Pitbull i jego mocowanie

https://www.dropbox.com/sh/lmfxmuk2o1gfhv3/5JZJ5rST5l#/

 

duży jest, miałem problem z zamocowaniem. Rama jest coś niby-trójkątna, więc pod nią nie mogłem się podpiąć. Została pionowa od siodła. Za siodłem nie mogłem, bo za nisko o 2cm . Musiałem z boku. Za wysoko (zachaczałem udem), niżej (zachaczałem łydką/kostką). Tu jest optymalne miejsce (widoczne na fotkach). Wbrew temu co się wydaje - nie przeszkadza. 7zdjęcie - noga wyprostowana / jak na razie nogawka tylo zachacza, latem niebędzie z tym problemu. 8 zdjęcie zgięta noga i nie ma problemu.

 

Rower miejski / także pewnie trzeba brac pod uwage także rodzaj jazdy - wyczynowo może by przeszkadzało, po jezdzie po mieście nie ma problemu, a dziwnie ukształtowanym terenie, np leśnym może byłby problem.

 

Także tak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak zrobiłem.

Dzisiaj przy podobnym stojaku zapisałem rower - stary złom kolegi :)

 

Testowane u-locki:

1. Abus granit extreme 59

2. Abus granit plus 54

 

Oba u-locki zapięte były w podobny sposób jak na filmie.

Próba wykręcania roweru sie powiodła. O dziwo bez problemu mozna zrobic dźwignię na kłódce. Moja waga to 130 kg i cała swoją masa odparłem sie (z wyskoku) na kole.

 

Abusy oba oparly sie próbie = nie udało sie powtórzyć efektu z filmu. Na ramie został ślad na lakierze po granit extreme 59 ;).

 

Tak jak myślałem ten sposób rozpiecia u-locka Abusa jest mało prawdopodobny.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... W 2 kręcić rowerem i nagrywać to za duzo :).

Jesli ktoś ma ochotę poświecić rower to ja służę u-lockami :).

Ale powiem szczerze ze robiliśmy to przed Arkadią w Warszawie...ludzi tłum a nikt sie nie zainteresował.

Znieczulica totalna!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Jak powiedziałem tak zrobiłem.

Dzisiaj przy podobnym stojaku zapisałem rower - stary złom kolegi :)

 

Testowane u-locki:

1. Abus granit extreme 59

2. Abus granit plus 54

 

Oba u-locki zapięte były w podobny sposób jak na filmie.

Próba wykręcania roweru sie powiodła. O dziwo bez problemu mozna zrobic dźwignię na kłódce. Moja waga to 130 kg i cała swoją masa odparłem sie (z wyskoku) na kole.

 

Abusy oba oparly sie próbie = nie udało sie powtórzyć efektu z filmu. Na ramie został ślad na lakierze po granit extreme 59 ;).

 

Tak jak myślałem ten sposób rozpiecia u-locka Abusa jest mało prawdopodobny.

 

 

Hmmm. Ciekawy eksperyment.

Ale zapięcie o jakim mówisz to zapięcie iście motocyklowe, w skali ABUS ma 25 punktów

 

I cena też ho ho ho. 900 - 1000 pln

U-Lock Abus Granit Extreme 59 310mm

http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/ulock-abus-granit-extreme-59-310mm-p-5365.html

 

ABUS Granit X-Plus 54 - 300 m - prawie 330 pln

http://www.rowerystylowe.pl/p-698/u-lock-abus-granit-x-plus-54-300-mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a to dlatego ze rower zostawiam w pracy w podziemnym garażu na 8 godzin. Czasem nawet na noc. Jest on ciężki i bardzo nieporeczny do przewozu dlatego najcześciej jest zapięty na stałe w pracy. Zabieram go tylko kiedy wiem ze bede musiał zapiąć rower gdzies koło hipermarketu.

 

Granit plus 54 to własność mojej dziewczyny. Dostała go w spadku po mnie.

 

Tak czy inaczej oba wytrzymały próbę wiec posiadacze granitów plus 54 tez mogą spać spokojnie :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie to wygląda, SETO miałem okazje się przejechać - na[prawdę dopracowane to to. Ale U-Lock to 8007 czy 8001?

 

OnGuard Pitbull DT 8005 U-Lock z linką stalową 141zl już z wysyłką

 

gdyby ktoś był zainteresowany gdzie - to pare postów wyżej podawałem link. Kryptonite za 170zl już chciałem brać, ale Pitbull mi się spodobał, no i cenowo atrakcyjny, a poziom bezpieczeństwa podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie istnieje wzór pozwalający wyliczyć koszt zabezpieczenia względem kosztu roweru. Sentymentu do roweru nie da sie wycenić. Rower moze byc wart na rynku 1000 PLN ale jako ze ktoś na nim przejechał pół swiata moze on byc wart znacznie więcej dla tej osoby.

Odpowiedz sobie na pytania

1. Gdzie będziesz zostawiał rower

2. Jak często będziesz zostawiał

3. Na jak długo będziesz zostawial

4. Na ile będziesz sie czuł złe gdyby ktoś ukradł Ci rower.

 

Przyjrzyj forum i na 100% cos wybierzesz.

Niżej jak evo 4 schodzić sie nie powinno.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Tak a to dlatego ze rower zostawiam w pracy w podziemnym garażu na 8 godzin. Czasem nawet na noc. Jest on ciężki i bardzo nieporeczny do przewozu dlatego najcześciej jest zapięty na stałe w pracy. Zabieram go tylko kiedy wiem ze bede musiał zapiąć rower gdzies koło hipermarketu.

 

Granit plus 54 to własność mojej dziewczyny. Dostała go w spadku po mnie.

 

Tak czy inaczej oba wytrzymały próbę wiec posiadacze granitów plus 54 tez mogą spać spokojnie :)

 

cena jak cena...ale rozmiar...

https://www.youtube.com/watch?v=4mfjlfTq128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

 

Grubo...

 

wszystkie "zapięcia" poddają się marketowej pile ręcznej.

GPS w rowerze?... nieźle...

 

Ale ten jezyk węgierski - lub fiński - musiałem uciszyć...Uszy bolały :icon_confused:

 

Jeszcze moment, a zabezpieczenia do naszych rowerów będą przewyższały zabezpieczenia samochodowe. wszak wiele naszych rowerów ceną potrafi przewyższać samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Załatwili w 1:35.

Poza tym evo str ma jarzmo 14mm a mini 13. 

 

 

A Abus MINI U-Lock ma podwójne ryglowanie i jarzmo 14 mm. Do tego największy zamek spośród porównywanych odmian.

cvjb.jpg

 

Jednakże proszę WAS o większą czujność, nie ufajcie zbytnio samemu zabezpieczeniu. Pamiętać należy o właściwym zaczepieniu ramy o porządny fragment słupa/barierki/kraty do jakiej przyczepiamy.

 

Każde - absolutnie każde zapięcie podda się. Jednakże są te, na które należy poświęcić więcej czasu...

 

Przykład:

myjl.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

na powyższym zdjęciu zabezpieczeń widać jakie schodzą najczęściej / jest ich najmniej ... OnGuard

 

...albo najgorzej się sprzedają...

Zresztą zobacz jaki to OnGuard - ten najsłabszy bo to Bulldog. Dopiero Pilbull i Brute są porównywalne z tym ABUS. :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...