Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o tej wersji Pitbull'a tylko, że bez linki? Cena wygląda przyzwoicie http://rower242628.pl/p/144/1467/onguard-pitbull-std-8003-115-x-230-14-mm-zabezpieczenie-zabezpieczenia-rowerowe-akcesoria.html

 

To jest wersja krótsza, niż ta co mam ja. Dwóch rowerów możesz nie spiąć. :)

 

 

 

Sądzisz, że złodziej będzie grzebał w zamku?? Wg. mnie mają szczypce ala sekator podchodzą i ucinają zabezpieczenie - zbyt podejrzane gdyby zaczął przy zamku majstrować..

 

Tylko później nie pisz na forum, że U-locki da się przeciąć i że dobrze przypięty rower zginął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja krótsza, niż ta co mam ja. Dwóch rowerów możesz nie spiąć.

Czyli masz wersję LS? Bo ten model, który podałem, wg producenta, jest raptem 1mm krótszy niż model Pitbull 8005 z linką.  

 

 

Dzisiaj testowałem u-lock firmy Abus U-lock 40 Mini (ten, który jest dostępny w Decathlonie) i jest tragedia. Ledwo złapałem rower o stojak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, źle spojrzałem - mój ma 115 x 230, więc rozmiary takie same i jest to Onguard 8005, ten co Ty podałeś to 8003 - nie wiem, czy się czymś różnią, bo nie mogę nic dopatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam bardzo, źle spojrzałem - mój ma 115 x 230, więc rozmiary takie same i jest to Onguard 8005, ten co Ty podałeś to 8003 - nie wiem, czy się czymś różnią, bo nie mogę nic dopatrzeć.

Chyba prócz tego, że nie ma linki to reszta jest to samo. Ale ogólnie zaczynam zastanawiać się nad łańcuchem, z uwagi na lepsze kombinacje zapięcia. I tak zawsze mam plecak ze sobą więc transport nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie będę negował, ani namawiał, ale u-locka też w plecaku przewieziesz, jak jest dobry stojak, to też ładnie sobie rower zapniesz, ale to już Twój wybór - weź co wolisz.

No właśnie, jak jest dobry stojak. W pracy mam w miarę dobry, ale tym Abusem to katastrofa było za cokolwiek złapać. Dzięki za odpowiedzi ale chyba zdecyduje się na łańcuch Axa Cherto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję zabezpieczenia typu u-lock, dosyć dużego, tak aby można było spiąć nim dwa rowery do np. stojaka, bądź jakiegoś słupa...

...

 

Dzisiaj testowałem u-lock firmy Abus U-lock 40 Mini (ten, który jest dostępny w Decathlonie) i jest tragedia. Ledwo złapałem rower o stojak...

 

Zdecyduj się, czego tak naprawdę szukasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy tego typu linki http://allegro.pl/linka-kryptonite-kryptoflex-525-5mm-76cm-i4346232634.html są coś w ogóle warte, czy odpowiadają jakością standardowym zabezpieczeniom. Nie zostawiam roweru na zewnatrz. Chodzi o przypięcie do poręczy na klatce. Zapinamy w więcej osób w jednym miejscu, dlatego  U-LOCK średnio się sprawdzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINKA 5MM? Toż to nożyczki przetną. To tak jakbyś sznurkiem na supeł zawiązał...

 

Linką się roweru nie zapina. No ostatecznie 12-15mm. Jak już to łańcuch gruby zwykły, a lepiej przeznaczony do tego sześciokątny i porządna(100zł i w górę) kłódka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Proszę o opinię nt zapięcia Onguard 8111 K9

http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/zamki-i-zapiecia-rowerowe/inne/p,zapiecie-k-9-rozkladany-bloczek-onguard,361363.html

Do tej pory zastanawiałem się między łańcuchem a u-lockiem. Po przeczytaniu wielu wpisów zdecydowany byłem na u-locka ale w ostatniej chwili wpadło mi w oko powyższe zapięcie. Podobne do Abus Bordo z tym, że ponad stówę tańsze. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiegoś ulocka noname i działa... co prawda czasem strach jest ale wygląda na taki mocarny więc bez obaw chyba ze ktoś się do niego zabierze... teraz to tylko zapięcia ulock po tym jak znajomemu ukradli rower jak był 5 minut w sklepie i przypiął rower takim standardowym łańcuchem z plastikowej owijce... to była bardziej linka metalowa niż łańcuch ale fakt faktem rower zniknął :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Proszę o opinię nt zapięcia Onguard 8111 K9

http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/zamki-i-zapiecia-rowerowe/inne/p,zapiecie-k-9-rozkladany-bloczek-onguard,361363.html

Do tej pory zastanawiałem się między łańcuchem a u-lockiem. Po przeczytaniu wielu wpisów zdecydowany byłem na u-locka ale w ostatniej chwili wpadło mi w oko powyższe zapięcie. Podobne do Abus Bordo z tym, że ponad stówę tańsze. Co sądzicie?

 

Kolego ja bym odradzał. Wygląd oczywiście ma ale w rzeczywistości to pokryty dość twardym plastikiem kawałem stali. Plastik już na dzień dobry odstaje i na bank będzie tam zbierać się wilgoć. Nity mają dość duże luzy. 

Za takie pieniądze lepszym (według mnie) rozwiązaniem byłby jednak dobry łańcuch nylonowej osłonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym odradzał. Wygląd oczywiście ma ale w rzeczywistości to pokryty dość twardym plastikiem kawałem stali. Plastik już na dzień dobry odstaje i na bank będzie tam zbierać się wilgoć. Nity mają dość duże luzy. 

Za takie pieniądze lepszym (według mnie) rozwiązaniem byłby jednak dobry łańcuch nylonowej osłonie ;)

 

W tych pieniądzach z łańcuchów dobry będzie MASTERLOCK QUANTUM 8234 ze względu na "odłączalną" kłódkę albo AXA BASTA CHERTO Compact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was poradzić. Do wydania na zabezpieczenie mam 200zł. Poważnie myślałem tutaj nad u-lockiem Kryptonine Evolution 4 LS i do tego chciałem dorzucić jeszcze jakąś linkę na przednie koło. To może być dobre rozwiązanie? Wiem, że linka jest do rzyci, ale myślę, że lepiej mieć dwa zabezpieczenia niż jedno. Czy może jakiś łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...