Skocz do zawartości

[trenażer] interaktywny w rozsądnej cenie?


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ... ciuchy zimowe mi zużywają się bardziej niż letnie bo są grubsze i impregnat się niszczy w pralce :D A mój leń ostatnio ostro ze mną przegrywa :D 

Z tymi biegami to chyba nie tak od razu .. robiąc interwały np. 100/400 musisz myśleć i o kadencji i o przełożeniach ... ale co ja tam się znam ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest jak jedziesz na zewnątrz. Jak chcesz utrzymać daną moc to musisz się bawić przełożeniem i kadencją. Nie zawsze się uda jechać z taką kadencją jaką byśmy chcieli. Takie rzeczy że możesz sobie jechać na dowolnym przełożeniu i z dowolną kadencją i jesteś w stanie utrzymać dowolną założoną moc, to tylko na trenażerze interaktywnym. W realu takie coś nie występuje ;) 

Trenażer który steruje obciążeniem to fajna rzecz, ale jeżeli budżet jest napięty, to chyba też optowałbym za zakupem miernika w korbie i tańszym trenażerem. Pobawisz się z treningiem na mocy przez zimę, a resztę roku i tak spędzisz już jeżdżąc tylko na tętnie. Z miernikiem masz moc cały rok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_wro napisał:

Nie zawsze się uda jechać z taką kadencją jaką byśmy chcieli. Takie rzeczy że możesz sobie jechać na dowolnym przełożeniu i z dowolną kadencją i jesteś w stanie utrzymać dowolną założoną moc, to tylko na trenażerze interaktywnym. W realu takie coś nie występuje ;) 

Wiem :( 

Już byłem zdecydowany na Kickr Core'a a to 1400 na tensometr w korbie jakoś tak się mniej na wiosnę odczuje. Ale się chyba trochę obraziłem. 10% upustu na BlackFriday przy 7% normalnie daje 3% No obraźliwe :D Nie na to czekałem cały miesiąc :D

Interaktywny chyba też pozwala na Zwiftowanie a to jakoś chyba mniej nudne od takiego zwykłego kieratu ... Jak patrzę jak chłopaki jeżdżą: dziś Londyn, jutro Cental Park, pojutrze Australia to tak myślę, że jednak tanio wychodzi to podróżowanie patrząc na cenę hoteli i biletów lotniczych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wkg napisał:

Kusząca oferta. Pełna gwarancja. Dałeś mi do myślenia... cenowo fajnie wychodzi i z tego co widzę wysyłka do PL za free. Korci mnie żeby to kupić i zamknąć temat trenażera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem. Poszedłem po bandzie. W sumie miałem planowany budżet w okolicy 3k na Core, ale skoro zrobili konkretną promocje na te 'refurbished' z pełną gwarancją to poszedłem w wyższy model:

https://eu.wahoofitness.com/devices/bike-trainers/wahoo-kickr-powertrainer-reconditioned

Z wysyłką zmieściłem się w budżecie, który miałem na Core :) Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niespodzianek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkg napisał:

Czekaj, to jak wyglądają te grupowe wyścigi albo jazda po Cental Parku ? Przecież tam moc się cały czas zmienia za ukształtowaniem terenu ... Myślałem, że ręcznie to tylko przy interwałach. 

Jeżeli masz interaktywny trenażer, to zmiana ukształtowania terenu powoduje zmianę oporu, czyli musisz się bawić przełożeniami tak jak jadąc na zewnątrz. Jeżeli masz zwykły trenażer i miernik mocy połączony ze Zwiftem, to opór się nie będzie zmieniać, ale jeżeli płaski teren zmieni się w podjazd, to twoja "wirtualna" prędkość spadnie. Zwift zamienia w takim wypadku twoją moc odczytaną z miernika na prędkość w wirtualnym Londynie, w zależności od tego czy jedziesz pod górę, po płaskim, czy z góry. 

Odwrotnie jest przy interwałach na zadanej mocy. Przy interaktywnym trenażerze masz stałą moc niezależnie od wybranego przełożenia i kadencji. Przy mierniku moc musisz kontrolować sam dobierając odpowiednie przełożenie i kadencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wkg napisał:

Dostałeś FREE Wahoo water bottle with purchase of €49 or more.

Udało mi się dodać do koszyka, więc pewnie przyjdzie razem z trenażerem :) Wysyłka tego modelu ma być na początku grudnia.

Na bikester.pl jest kod na 15% na wszystko. Core wychodzi u nich w tej chwili 2855zł. Mając jednak na uwadze, że wersje refurbished mają pełną 2-letnią gwarancję to ten Kickr 4.0 za 3000zł jest moim zdaniem ciężki do przebicia cenowo, aczkolwiek to się okaże, jak już przyjdzie przesyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eazy napisał:

Kickr 4.0 za 3000zł jest moim zdaniem ciężki do przebicia cenowo, aczkolwiek to się okaże, jak już przyjdzie przesyłka :)

Dobry Deal!

aż przez chwile sobie pomyslalem żę ...... możeby też ... ;-) ale czekam na telefon w sprawie innej turbo okazji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zrobiłem to samo, w końcu sam to doradziłem :D Deal dobry bo wypożyczenie na sezon trenażera to minimum  1 000 a za 2 tys się zawsze sprzeda jakby co więc chyba OK :D  Butelki nie udało mi się dodać - późno było :)

Teraz dopiero na chłodno zastanawiam się jak będzie z cłem.  Przysłali wycenę, w kwocie jest już VAT 23% ale cło ? ciekawe skąd oni to wysyłają. 

I jeszcze jedno: "Please be aware this is a backorder. The products will be shipped to you once they become available." Czyli może wcale nie kupiliśmy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wkg napisał:

Butelki nie udało mi się dodać - późno było

Z tą butelką nie było tak prosto :) W dwóch różnych miejscach wpisywałem kody i wyskakiwał błąd. Później odświeżyłem stronę i butelka pokazała się w koszyku :)

Moim zdaniem wysyłka będzie z magazynów w UE, bo podają 2-3 dni robocze na dostawę od momentu potwierdzenia wysyłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wkg napisał:

"Please be aware this is a backorder. The products will be shipped to you once they become available." Czyli może wcale nie kupiliśmy ...

Kupiliśmy, kupiliśmy. Napisane jest 'once' a nie 'if', czyli dostaniemy, jak tylko będą dostępne, a nie o ile będą dostępne :) Wysyłka 'early December' powinna teoretycznie oznaczać pierwszy tydzień grudnia, czyli przyszły tydzień, gdyż drugi tydzień zahacza już o 'mid December' :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na razie w przyszłym tygodniu od wtorku pogoda rowerowa : )

Tak teraz myślę, że trzeba było Core - w sumie na tym jeździły zawodowe teamy latami i było OK :D Trochę pojechałem patrząc na upust :DZastanawiam się za to jak teraz im powiedzieć, żeby mi wysłali z kasetą 10x zamiast 11x :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj zastanawiałem się, czy to nie za bardzo po bandzie ;) Oczywiście, żeby samego siebie przekonać to doliczyłem koszt kasety do Core (drobiazg, ale zawsze) i stwierdziłem, że różnica w cenie jest tak niewielka, że grzech się nie skusić :) Do tego u mnie w szosie 11s z tyłu, więc będzie jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...