Skocz do zawartości

[Kickr Core vs Elite Direto X] Pomiar mocy


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Wybieram między tymi dwoma trenażerami. Czytam opisy, recenzj i jednego do końca nie rozumiem. Direto X ma pomiar mocy (i kadencji) a Kickr Core nie ma. Co to właściwie oznacza ? 

Rozumiem, że współpracując z jakąkolwiek aplikacją treningową Kickr musi wiedzieć z jaką mocą pracuje. Czy w związku z tym to, że nie ma miernika mocy oznacza, że nie przekazuje mocy z jaką działa przez BT lub ANT+ a moc zna np. Zwift i ją wyświetla czy też, że do działania potrzebuje dodatkowego - zewnętrznego - miernika mocy np. w korbie lub pedałach podobnie jak potrzebuje zewnętrznego czujnika kadencji ?

Może ktoś ma Kickr Core i mógłby opisać wrażenia z użytkowania. Bardzo jestem ciekaw także, czy obsłuży przerzutkę do napędu 10-50 i 10-51, po prostu czy ona się zmieści.

Byłbym zdecydowany na Direto X ale większość recenzji które czytam podkreśla niestabilną moc przy szybkozmiennych interwałach - ludzie odbierają to jako uciążliwość a niektórzy jako cechę dyskwalifikującą. Podobno ta niestabilność jest większa przy Direto X z 2019 niż przy Direto ze względu na zastosowanie silniejszych magnesów. Nie wiem z kolei, czy stare Direto (bez X) obsłuży 12-biegowe napędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kickr Core od paru dni i polecam zdecydowanie! Oczywiście, ze ma pomiar mocy i kadencje też ;) Jezdze na nim na Zwifcie, lącze przez bluetooth i śmiga, aż miło!! Bardzo plynnie zwieksza obciążenie i jest mega cichy. Ma standardowy bębenek shimano/sram 9,10,11b  Nie wiem, czy zmieści sie na nim 12rzedowa kaseta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_wro napisał:

Skąd informacja, że Kickr Core nie ma pomiaru mocy? 

Pewnie coś namieszałem czytając recenzję Direto DC Rainmaker który pisze: 

Starting with Zwift, you can see the Direto X listed as not just a controllable trainer, but also within the regular power meter and cadence section. You’ll want to pair it up as a controllable trainer (which will also pair it as a power meter)

Nie wiem, czy Core to umie ale chyba nie ma takiej potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Stujumper napisał:

Oczywiście, ze ma pomiar mocy i kadencje też

Z czego ta kadencja jest? Bo do Core, z tego co wiem nie dolanczaja czujnika kadencji. I na pewno, ani Kickr ani Core nie maja takiego czujnika wbudowanego.

Ostatnio zanabylem Kickr i jak Core jest tak cichy i tak ladnie zmienia obciazenia w ERG na roznych przelozeniach jak Kickr, a z tego co mozna przeczytac, to tak jest, to stawialbym na Core.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zerknalem na szybko na strone DCrainmaker i faktycznie Wahoo, na poczatku tego miesiaca wypuscilo update softu dla obu trenazerow i teraz transmituja kadencje. Warto pamietac, ze jest to szacowana kadencja. Wahoo dodaje czujnik kadencji do Kickr, mozna miec rzeczywisty pomiar. Ale jak te szacowane wartosci sa w miare dokladne, to nie ma potrzeby bawienia sie w czujniki i dodaktowe kabelki, jak to ma miejsce w tych czujnikach mocy dodawanych do trenazerow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wkg napisał:

Pewnie coś namieszałem czytając recenzję Direto DC Rainmaker który pisze: 

Starting with Zwift, you can see the Direto X listed as not just a controllable trainer, but also within the regular power meter and cadence section. You’ll want to pair it up as a controllable trainer (which will also pair it as a power meter)

Nie wiem, czy Core to umie ale chyba nie ma takiej potrzeby. 

To się odnosi jedynie do tego jak jest trenażer widoczny dla Zwifta. Direto jest wykrywany zarówno jako miernik mocy jak i trenażer "kontrolowalny". Oznacza to tyle, że jeśli sparujesz go tylko jako miernik mocy to komunikacja będzie działała tylko w jedną stronę, trenażer --> Zwift. Możesz też sparować taki trenażer z Garminem i zrobić sobie trening z odczytem mocy bez żadnej dodatkowej aplikacji. Jeżeli natomiast sparujesz go ze Zwiftem jako trenażer "kontrolowalny" to komunikacja działa w dwie strony. Z jednej Zwift czyta moc i zamienia ją na prędkość w swoim wirtualnym świecie, z drugiej wysyła do trenażera informację jaki opór ma generować w zależności od nachylenia terenu. Wydaje mi się, że w przypadku Core również te dwie opcje powinny być dostępne. A na pewno ta druga, która jest w sumie ważniejsza dla pełnej zabawy ze Zwiftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_wro napisał:

To się odnosi jedynie do tego jak jest trenażer widoczny dla Zwifta. Direto jest wykrywany zarówno jako miernik mocy ......

Masz dar przekazywania wiedzy w prosty sposób : ) Z głodu nie umrzesz, zawsze możesz dorabiać korepetycjami. Ach te licealistki - polecam :D

Właściwie już się prawie zdecydowałem na Core ze względu na stabilność przy interwałach. Ma przedstawicielstwo w Polsce więc myślę, że w razie W naprawa nie będzie trwała zbyt długo. No risk-no fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wkg napisał:

Masz dar przekazywania wiedzy w prosty sposób : ) Z głodu nie umrzesz, zawsze możesz dorabiać korepetycjami. Ach te licealistki - polecam :D

W ten sposób to już dorabiałem, ale lata temu. Wtedy byłem niewiele starszy niż licealistki, którym udzielałem korepetycji, ale teraz to niektóre licealistki mają młodszych ode mnie ojców :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...