Skocz do zawartości

[rama] Połączenie karbonu z aluminium trzeszczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem kultowej i niedługo pełnoletniej ramy canondale scalpel. W związku z tym że jest to autorski projekt Cannondale z początku lat `00 dolna część tylnego widelca to karbonowy element wklejony w gniazdo aluminiowego przedniego trójkąta, do tego zanitowany. Problem wygląda w ten sposób, że gdy rama pracuje, to pracuje w minimalnym stopniu również w tym gnieździe, do którego bezproblemowy dostęp ma też piach i kurz. Chciałbym to połączenie w jakiś sensowny sposób uszczelnić, tak by piach się tam nie dostawał i rama przestała trzeszczeć jak tandetny markeciak. 

Bawił się ktoś kiedyś w coś takiego i jest w stanie polecić jakieś sensowne rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej to czymś bezpiecznym pod ciśnieniem, np sprayem silikonowym a potem przedmuchaj sprężonym powietrzem. Jak nie masz kompresora, to kup takie w puszce. Tylko nie wystarczy tego zrobić raz, trzeba powtórzyć kilka razy. Najlepiej podczas dmuchania podłożyć papierowy ręcznik, bo wtedy będziesz widział czy leci brud czy już sam preparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, ale problem leży zupełnie gdzie indziej (nie mam pojęcia gdzie..). Po dokładniejszym obadaniu dźwięk występuje również gdy tył nie jest obciążony, podczas skrętu kierownicy/ nacisku/pracy amortyzatora. 

Mam 3 typy, z czego co jeden to gorszy:
1) pancerze/gniazda pancerzy; coś gdzieś siedzi i cyka,
2) stery, chociaż problem występował też przy innym amortyzatorze i sterach (teraz jest lefty na oryginalnym łożyskowaniu, wcześniej był brain na redukowanych sterach i tak samo cykał)
3) rama gdzieś sobie wewnętrznie pęka/pękła i dlatego cyka, co powoduje nienaprawialny problem i potrzebę przenosin przyjaciela na łono loży honorowej/niejeżdzonej(?)/muzeum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...