Skocz do zawartości

[licznik] Sigma czy VDO


kosmonauta80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tę Sigmę w wersji bezprzewodowej STS.  A nawet dwie, w dwóch rowerach. Spisują się bardzo dobrze. W wersji bezprzewodowej trzeba uważać, żeby nie zakładać licznika bezpośrednio obok lampki, bo taka lampka potrafi zakłócić działanie licznika.

VDO nie ma zdaje się pomiaru temperatury, a Sigma ma, ja akurat często używam tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Oba urządzenia mają pomiar temperatury. Różnica w cenie (zakładając, że mam wersję z czujnikiem kadencji w zestawie) wynosi około 100 zł.

Docelowo zamierzam jeszcze zakupić pulsometr (Sigma)na ten sam kokpit. Myślę, że te 100 zł lepiej będzie wydać na pulsometr. 2 urządzania tej samej firmy raczej nie będą się zakłócały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kosmonauta80 napisał:

Docelowo zamierzam jeszcze zakupić pulsometr (Sigma

Poszukaj zestawu zawierającego od razu wszystko co chcesz, wyjdzie taniej.

Oprócz "zamkniętych systemów" opartych o kompatybilne tylko ze sobą zabawki danego producenta możesz jeszcze rozważyć licznik oparty o GPS i obsługę ANT/Bluetooth. Wtedy możesz mieszać ze sobą rożne liczniki, czujniki i pulsometry wedle uznania i zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.08.2019 o 19:20, pp516 napisał:

Mam tę Sigmę w wersji bezprzewodowej STS.  A nawet dwie, w dwóch rowerach. Spisują się bardzo dobrze. W wersji bezprzewodowej trzeba uważać, żeby nie zakładać licznika bezpośrednio obok lampki, bo taka lampka potrafi zakłócić działanie licznika.

Ile sekund mija zanim po ruszeniu zobaczysz aktualną prędkość? U mnie potrafi to zająć nawet 5 sekund. Niepokoi mnie to trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za tryb, kiedy po kilku minutach braku aktywności wyświetla się nazwa licznika? Nie pytam o tryb Sleep, tylko ten pośredni.

Niby licznik ma autostart (czujnik reagujący na ruch), ale czasami trzeba mocniej "trzepnąć", by zadziałało.

Licznik Sigma ma jeden plus, jakim jest podświetlenie. Podczas wieczornego testu naprawdę przydał się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...