Skocz do zawartości

[Rower] Orbea Oiz M50


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

https://sklep.irowery.pl/pl/p/ORBEA-ROWER-MTB-FULL-OIZ-29-M50-19-CZARNO-POMARANCZOWY/66667

Potrzebuję waszej pomocy. Upatrzyłem sobie ten oto rowerek i jestem po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą który polecił mi rozmiar ramy M. wzrost 175,waga 83,przekrok 80cm.

Do czego rower.

Ostrzejsza jazda po lesie lecz aby dojechać to potrzebuję z 30 km dojechać po ścieżce rowerowej i drodze asfaltowej. Sprzedawca zapewnił mnie że ta geometria pozwoli na komfortowe dojechanie do lasu jak i w lesie sprawdzi się znakomicie. Wiadomo że fajnie jak rower sprzeda się i zapewnienia sprzedawcy cedzę przez palce. Dlatego pytam się tutaj ekspertów forumowych co o tym wyborze roweru myślicie. Oczywiście wszelkie wasze cenne uwagi wysłucham jak i rozważę inne modele pod moje wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, some1 napisał:

Orbea ma karbonową ramę, Giant Alu. Coś za coś. 

Moim zdaniem lepiej wziąć aluminium + lepsze wyposażenie. Karbon nie zastąpi napędu o szerszym zakresie, czy lepszego zawieszenia.

 

16 minut temu, ostry2407 napisał:

Jazda po lesie z małymi hopkami ''od czegoś trzeba zacząć'', jazda po poligonie ''czołgówka'' i wypady w góry 2x w roku. Na rower mam 14tyś.

Na hopki raczej polecałbym coś takiego:

https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-2-2019

https://www.kross.pl/pl/2019/trail/soil-2-0

https://www.kross.pl/pl/2019/trail/soil-3-0

Tylko to są rowery ważące w granicach 14-14,5kg bez pedałów. Z powodu masy, geometrii i oporów toczenia opon na dojeździe będą bardziej męczące niż ścigacz XC, taki jak Anthem, który waży jakieś 2kg mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę z założenia że najważniejsza jest rama i to co mi nie będzie pasowało to z pewnością się z czasem wymieni bo osprzęt się zużywa, psuje  itd. Na dzień dobry to poleci na pewno amorek przedni i wejdzie Durolux R2C2 PCS Boost. Kross i Giant nie leży mi w ogóle wizualnie i patrząc na ich geometrię to dojazd będzie koszmarny a weź pod uwagę że jeszcze trzeba wrócić. Ciężki orzech do zgryzienia bo rowerów jest multum a nie każdy da się przymierzyć. Orbea , Marin u mnie brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TjakTomek napisał:

No i bardzo dobrze, ale jeśli już koniecznie chcesz zmieniać tego Foxa 32 to na Aurona RC2 PCS Boost.

Mam teraz Aurona wsadzonego do Krossa level 8 od ACTIVI właśnie bo Recon poszedł na gwarancje luzy i nie trzymał ciśnienia (po 200km) To była trafna decyzja bo jednak golenie 34mm dają fajną sztywność no i pracuje rewelacyjnie choć miałem trochę zabawy z wolną i szybką kompresją. Ale odbiegamy od tematu. Dzięki jak na razie za cenne uwagi. Zapomniałem dodać że w sklepie mam możliwość wzięcia roweru bez amorka co zmniejszy cenę i nie będę musiał bawić się ze sprzedażą Foxa. (oczywiście zobaczymy jak policzą sobie amortyzator)

Edytowane przez ostry2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uczciwie do tego podejdą to w sumie czemu nie. Auron RC2 Boost 2019 ma golenie 35mm. Wagowo trochę Ci do dzika brakuje, zastanów się czy 36mm w 100 czy 120mm Duroluxie ma sens do szeroko rozumianego lasu. Na chłopski rozum markowe 34mm wystarczą z nawiązką.

Orbea robi bardzo ładne rowery i mało tego jeździ. Jak byłem przedostatnio w serwisie sam śliniłem się do ich hardtaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie zaproponowali zejście do 11699zł. bez amorka ale to trochę mało. mam teraz porównanie między Reconem 32mm a Auronem 34mm i sztywność jest mocno odczuwalna. Wiem że RS i Fox wyrobiły sobie markę lecz według mnie Suntour robi bardzo dobre amorki lecz gubi ich produkcja tanich amorków pakowanych do tańszych modeli rowerów przez co ludzie narzekają i potem każdy chce RS lub Foxa. Ja jestem wierny marce Suntour.

Cena ostateczna jaką proponuje sklep to 11499zł. co o tym sądzicie.?

Teraz tylko dobrać odpowiednią ramę

 

ORBEA_OIZ_M50_27_5_red_black[640x480].jpg

Edytowane przez ostry2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TjakTomek napisał:

Jest połowa sezonu, za tyle powinni sprzedać kompletny rower. Ja też wyraźnie odczułem konkretną różnicę w sztywności a co za tym idzie w precyzji kierowania pomiędzy 30 a 35mm a jestem lekki (65kg).

Dziękuję bo dzięki tobie zeszli już na 11200 i to z amorem. Zobaczymy co 2 sklep powie bo negocjuje w 2

Edytowane przez ostry2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-ka. Tu akurat sprawa jest dość prosta.

Zastanawiam się tylko czy ten rower nawet za te 11.200 to taka okazja. To model 2017. Tegoroczny OIZ, na zupełnie nowej już ramie, z porównywalnym osprzętem, tyle że z amorem 120 mm kosztuje 11.000.  Od tego pewnie dałoby się jeszcze coś urwać. Nie widzę sensu zakupu modelu 2017 w tej cenie. 

Ok. teraz widzę, że przeoczyłem taki drobny szczegół jak materiał ramy ;) Więc cena nie jest taka zła. 

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak Panowie brać czy nie. Powiem że bardzo mi się podoba lecz wygląd to nie wszystko. Udało mi się wytargować 21% upustu do ceny 13499zł i darmową wysyłkę. Jeśli się nie mylę to geometria pozwoli na komfortowe dojazdy i powroty do lasu i z niego (ok. 60km) Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Chyba że coś bardziej godnego polecenia znajdziecie w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mally napisał:

U mnie znajomy  przejechał  na Oizie  M50  Beskidy Trophy , ale mając powiedzmy 14 tyś  wybrał bym Krossa Eartha 4.0 :)  

Kross to fajny rowerek lecz zaplecze serwisowe i podejście do klienta jest bardzo dalekie od pozytywnego . Mam nowego Levela 8 model 2019 i jest masakra jeśli chodzi o serwis. Nie będę pisał tutaj bo to nie ten dział ale nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...