Skocz do zawartości

[koło] Mavic


curtis171

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Oprócz fatalnego mocowania tarczy te piasty mają jeszcze jeden problem. Są sklejone z 3 części (korpus i 2 kołnierze), poprzez siły przenoszone przez tarczę hamulcową z biegiem czasu rozklejają się i zaczynają trzeszczeć. Same piasty niestety nie są dostępne jako część zamienna. Mamy nawet taką u siebie (tylną) ale jest właśnie trzeszcząca. Teoretycznie można byłoby rozwiercić otwory i wstawić tam gwintowane tulejki Helicoil (wówczas miałby Pan pełny gwint i śruby o tym samy rozmiarze, co teraz), jednak miejsca jest tam na tyle mało, że obawialibyśmy się pęknięć w tym miejscu. A od tego zależy Pana bezpieczeństwo.

Coś takiego napisali mi panowie z serwisu w którym zajmują się mavickami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 12:32, Dokumosa napisał:

Czasami się zastanawiam co ta francuska myśl techniczna by wymyśliła gdyby działali w całkowitym odseparowaniu od reszty świata. Oni są zdolni do opracowania sanek jeżdżących płozami w poprzek

 

Czyli odpowiedź serwisu nie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Quell napisał:

koszt samej piasty,szprych,i przeplecenia.

No.          To więcej niż nowe koło. Znajdź szprychy do Mavica w ludzkiej cenie :D Nie mówiąc dodatkowo o dobrej piaście i usłudze.

10 godzin temu, siemalysy napisał:

Wymiana piasty może się nie opłacać. W Harfa Haryson ceny są niemałe niestety. Ja w moim Crossride tylnym zmuszony byłem wymienić oś ze wszystkimi podkładkami. Części w PL nie dostałem. Zamawiałem za granicą. Po wymianie wszystko pięknie hulało i nawet luzu nie było :-)

O widzisz - a oś kupiłeś od QRM czy QRM + ? Bo to pasuje na 99% ale nie na 100%. Też chciałem to robić ale olałem - albo skasuję luz podkładkami albo będzie sobie koło leżało w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...