Skocz do zawartości

[Wybór Ramy] Commencal Meta ht sx 2015 vs Dartmoor Primal 2017 vs NS Eccentric Evo


brzozux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W związku z tym, że moja ponad 10 letnia rama Krossa postanowiła odejść na emeryturę, chciałbym poradzić się Was drodzy forumowicze, czy któraś z wyżej wymienionych propozycji godna jest zainteresowania?

Całość chciałbym złożyć na posiadanych już "podzespołach", czyli koła 26" (przód 20x100, tył 135x10), RS Revelation 140 mm, napęd 2x10/1x10 (może 11)

Rower ma służyć zarówno do dojazdów do pracy jak i do popołudniowych objazdów trójmiejskiego parku krajobrazowego/wysoczyzny elbląskiej (żadnych szaleństw, w sensie skoków, niedolotów, itp - może za jakieś -15 kg) :) 

Z tego co udało mi się ustalić to zarówno Primal jak i Meta mają wsparcie przedniej przerzutki, Eccentric niestety nie. Pozostałe parametry wydają się być bardzo zbliżone.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi,

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to suport obniży się o około 13mm. Na szczęście na warmii/pomorzu nie mamy zbyt wielu górzystych terenów. @Dokumosa   widziałem tutaj sporo twoich rzetelnych wypowiedzi na temat budowy jednośladów. Powiedz proszę czy miałeś okazję pracować z jedną i drugą ramą, jeśli tak to jakie zrobiły na tobie wrażenie?

Stety/Niestety jestem dość ciężkim chłopem (95 Kg) więc zależy mi aby rama była możliwie "pancerna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszlo mi przez ręce sporo primali i eccentriców (z różnych lat). Nie.mialem okazji macać commencala meta. Dartmoor i NS bikes mają  wszystkie alu ramy niedorobione (trochę krzywe spawy, zdarzają się jakieś wgniotki w fabrycznie nowych ramach, bardzo słaby lakier, czasami gwinty wymagają poprawy itp.) ale biorąc pod uwagę ich cenę to można na to przymknąć oko. 

Co do suportu to w moim primalu 2018 (od razu przyznaję się, nie pamiętam jaki bb drop mają modele 2017 i 2018), który jeździ na kołach 27,5 suport jest bardzo nisko (zaczynam żałować, że wsadziłem mu korbę 175mm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stalowego eccentrica 2016 to miałem nawet sam. To wykonanie na zupełnie innym poziomie i zapewne w innej fabryce niż aluminiaki. Aż serce ściskało przy każdej przycierce czy uderzającym o nią kamieniu. No ale w końcu to rowery do targania w najgorszym terenie.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...