Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana czy kupno nowego roweru


karakan

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkręciłem więc korbę, wyjąłem suport żeby sprawdzić co tam siedzi, kasety nie mogłem zdemontować - bardzo się spiekła, włożyłem więc te część koła do benzyny i spróbuję później, ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić koła, bo z tego co widzę sam bębenek kosztuje ok 80zł, a tam będzie trzeba go wymienić bo nigdy nie był zmieniany oraz czyszczony, konserwowany więc... A koło całe z bębenkiem z mocowaniem na moją tarcze to +/- 100zł, co myślicie? No i nie wiadomo jak wygląda w środku piasta, a pewnie również tragicznie.

 

Suport jaki w nim był to:
neco 68, bc 1.37 x 24T 113mm.

Dobrałem komponenty do roweru i miałbym prośbę do Was czy wszystko będzie ze sobą grało, no to tak:

Korba shimano ACERA FC-M3000 40/30/22 175 (rozumiem, że 175 to jest jedynie rozmiar tego czegoś co trzyma pedał i nie wpływa to w żaden sposób na kompatybilność reszty napędu?) kwadrat około 150zł

Kaseta Shimano Acera HG201-9 9rz 11-34 CS-HG201 około 80zł

Łańcuch Shimano Deore CN-HG53 9 rzęd OEM + pin około 40zł

Suport Shimano BB-UN26 kwadrat 113 68 około 40zł

Przerzutka tylna Shimano RD-M4000 Alivio 8/9rz ok 100zł

PRZERZUTKA PRZÓD: Przerzutka przednia Shimano Acera FD-M3000 3x9 *ZG około 50zł

Manetki jakie posiadam, to: SHIMANO ALTUS M370

 

Będzie wszystko ze sobą grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, 175 to tylko długość korb.

2. Powinno wszystko ze sobą latać. Jak masz klucz do korb i bacik to powinno wreszcie pójść. Ja musiałem się nieźle oprzeć na używanej przez 5 lat kasecie, ale wreszcie poszła.

3. Klucz do bębenka można kupić za 14 zł i przesmarować go, jak i piasty. Jeżeli łożyska są w dobrym stanie to po nasmarowaniu będą jeszcze jeździć lata. Nie zmienia to faktu, że nad tym to już sobie posiedzisz dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 16:56, Lawstorant napisał:

1. Tak, 175 to tylko długość korb.

2. Powinno wszystko ze sobą latać. Jak masz klucz do korb i bacik to powinno wreszcie pójść. Ja musiałem się nieźle oprzeć na używanej przez 5 lat kasecie, ale wreszcie poszła.

3. Klucz do bębenka można kupić za 14 zł i przesmarować go, jak i piasty. Jeżeli łożyska są w dobrym stanie to po nasmarowaniu będą jeszcze jeździć lata. Nie zmienia to faktu, że nad tym to już sobie posiedzisz dłużej.

Mam narzędzia do tego, nie próbowałbym zdjąć kasety bez narzędzi bo mogłoby się to źle skończyć.

Wlałem do pojemniczka benzyny i zanurzyłem kasetę w nim, teraz jestem na wyjeździe więc jak wrócę w sobotę, to spróbuje ponownie.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że teraz to ładnie, korby dwuczęściowe są bardzo sztywne i naprawdę da się to poczuć. Manetki najwyżej kiedyś sobie wymienisz też na alivio. 

 

Dwie rzeczy tylko:

1. Zobacz jak u ciebie z prześwitem przed tylnim kołem. Jeżeli jest mało to możesz wziąć przednią przerzutkę top swing, zajmuje mniej miejsca.

2. Ten suport jest szosowy i cośtam może nie grać, weź zamiast niego SM-BB52. Powinien kosztować tyle samo a ma potrzebne podkładki (będzie potrzebna jedna z lewej, i trzy z prawej, wszystkie jakie są w pudełku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lawstorant napisał:

Powiem ci że teraz to ładnie, korby dwuczęściowe są bardzo sztywne i naprawdę da się to poczuć. Manetki najwyżej kiedyś sobie wymienisz też na alivio. 

 

Dwie rzeczy tylko:

1. Zobacz jak u ciebie z prześwitem przed tylnim kołem. Jeżeli jest mało to możesz wziąć przednią przerzutkę top swing, zajmuje mniej miejsca.

2. Ten suport jest szosowy i cośtam może nie grać, weź zamiast niego SM-BB52. Powinien kosztować tyle samo a ma potrzebne podkładki (będzie potrzebna jedna z lewej, i trzy z prawej, wszystkie jakie są w pudełku)

Właśnie jak czytałem opis korby, to polecano ten suport ale ktoś mi polecił tamten co dałem link, to zmienie to na SM-BB52, właśnie zapomniałem zobaczyć w ogóle jak jest puszczona linka w mojej przerzutce przedniej od dołu czy od góry, dzięki :)
Czyli tak poza tym wszystko powinno grać i mogę zamawiać?

 

 

PS. Wróciłem i próbowałem rano odkręcić kasetę ale tak się spiekło, że nic nie mogę zrobić - próbowałem przedłużyć klucz do kasety żeby zrobić dźwignię i dalej nic... Chyba będę zmuszony kupić koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lawstorant napisał:

Linka nieważne, te wszystkie przerzutki mają dual pull czyli ciąg górny i dolny. Topswing daje trochę więcej miejsca na tyle koło i jakoś tak bardziej mi się podoba, bo wtedy tak nie widać przerzutki całej

 

No to spoko, biore top :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozkręciłem wszystko żeby ramę dokładnie wyczyścić, chciałem wyczyścić stery w środku ale mam problem, bo nie mogę ich wyjąć z ramy, dodam fotkę może ktoś wie jak to się robi w tym typie.
 

Mogę zdemontować uszczelkę i to coś co wygląda jakby było pęknięte, ale już tego elementu z łożyskami nie mogę, to się wybija? 

IMG_20190728_120012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karakan napisał:

Wczoraj rozkręciłem wszystko żeby ramę dokładnie wyczyścić, chciałem wyczyścić stery w środku ale mam problem, bo nie mogę ich wyjąć z ramy, dodam fotkę może ktoś wie jak to się robi w tym typie.
 

Mogę zdemontować uszczelkę i to coś co wygląda jakby było pęknięte, ale już tego elementu z łożyskami nie mogę, to się wybija? 

IMG_20190728_120012.jpg

 


Dobra...

Trzeba było po prostu użyć więcej niż 20 IQ, bałem się użyć siły, a tam po prostu uszczelka mocno trzymała <facepalm>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejo ponownie.

 

Dzisiaj przyszły do mnie części, zamontowałem suport i korbę, co prawda nie wiem czy w dobry sposób zamontowałem uszczelki, bo instrukcja mi zryła beret i w niej mialy być 2x 2.5mm z prawej i jedna 2.5mm z lewej, a z suportem miałem 2x 2.5, 1x 1.7mm i 1x 0.7mm.

 

Druga sprawa to taka, że za cholere nie mogę znaleźć przerzutki do tej korby.. w sensie na 36/22T korbę jaką mi polecono, to FC-M4050-B2, a przerzutkę do niej tą: https://www.rowertour.com/p/155210/shimano-fd-m4020-m-alivio-przerzutka-przednia-mtb-side-swing-2x9rz-na-obejme-2019

ale jak patrze na jej zdjęcie, to coś mi nie gra wygląda jakby miała nie pasować do mojego roweru, taka jakaś zakrzywiona czy coś.. xD nie znam się no i nigdzie nie ma info ile zębów obsługuje, a na każdej innej jest ta informacja, tu jest tylko pojemność czy to wystarczy?

Ogólnie za przerzutkę przednią chcę dać max 120zł więc jeżeli jest jakaś lepsza, która będzie obsługiwać 36/22T  i 9rz to bardzo proszę o polecenie mi, bo jak mówiłem jestem amator, wszystko robię sam teraz i nie chcę ominąć sytuajcę, że będę musiał coś zwracać.

Stąd te wszystkie posty i spam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Do rockridera 540?  W którym poście jest wzmianka o korbie z oznaczeniem B2?

Oj nie tutaj, nie mogę podać linka, bo jest z innego forum. Tak czy tak namieszali mi i teraz nie wiem czy przyjmą zwrot, bo w regulaminie jest napisane, że części nie mogą nosić śladów montażu.

Ehh po to założyłem temat żeby nie doszło do takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

To niech spece z tamtego forum naprawą twoją szkodę.

Spróbuję to zwrócić, a jak się nie uda, to licytacja na allegro.
Suportu na pewno nie zwrócę, bo rozmazałem oryginalny smar w nim suport to SM-BB52 chyba, że mogę kupić korbę, która będzie do niego pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Będzie dobra. Rozpoznaj od  razu czy przerzutkę dokupisz panującą do korby i ramy. 

Jak patrzyłem na szybko to ciężko znaleźć, ogólnie mam wrażenie, że 36/22T jakieś nietypowe bo ciężko znalezc przerzutkę na to. Chyba wezmę inną korbę. Poszukam jeszcze, teraz nie mam jak, bo jestem w pracy, a jak wszystko znajdę to dam ci znać żebyś sprawdził oczywiście jeśli można :) zanim zamówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...