Skocz do zawartości

[Suport] Niemożliwy do wykręcenia suport


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kupiłem niedawno rower Kona Unit, singlespeed, wiedziałem że będę od razu po zakupie zakładał biegi, 1x9. Okazało się że przez podkładkę pod jedną miską suportu linia łańcucha jest zła. Czyli wykręcić suport, przełożyć podkładkę, gotowe. Najpierw jeden klucz uszkodził trochę zęby na suporcie, kupiłem lepszy, prawie zniszczyłem sobie narzędzia a nie dałem rady wykręcić. Zacisnąłem tą nasadkę w imadło i rama do nasadki żeby użyć jej jako dźwigni - imadło "uległo awarii" i już mi nie pomoże.

 

Co się dzieje, tak bardzo, bardzo spokojnie pytając. To jest nowy rower/rama. Teraz już zamierzam oddać ramę do serwisu, oby oni sobie poradzili, ale co to ma być? Czy ktoś może nawalił tam jakiegoś kleju zamiast smaru? Czy ktoś słyszał może kiedyś o suporcie którego już wcale nie dało się usunąć i rama była do wyrzucenia? Czy gwarancja może obejmować takie coś? Bardzo proszę o jakieś rady lub wasze doświadczenia w tej sprawie.

 

Może dodam że po stronie lewej roweru, kręciłem przeciwnie do ruchu wskazówek zegarka, a po prawej, gdzie jest łańcuch, zgodnie. Na miskach są też strzałki w którą stronę dokręcać i robiłem to w przeciwną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o suporcie HT2 lub bliźniaczym konstrukcyjnie innego producenta?

Dziwna sprawa, zwłaszcza w nowym rowerze. Miski, przynajmniej te Shimano, mają fabrycznie na sobie klej, ale spokojnie powinno to puścić zwykłym kluczem bez przedłużek.

40 minut temu, b4con napisał:

Czy ktoś słyszał może kiedyś o suporcie którego już wcale nie dało się usunąć i rama była do wyrzucenia?

Przejrzyj ten dział, co któryś temat dotyczy tego problemu. Były już patenty z imadłem, rozcinaniem, podgrzewaniem i 2 metrowym przedłużkami. Tyle że nie w nowym rowerze...

Rower jest tegoroczny czy "leżak magazynowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To FSA, MegaExo 7100, więc to samo co HT2. Model roweru 2019, więc pewnie wyprodukowany w 2018 i czekał niecały rok. Przejrzę forum, po prostu jak mi się to tak schrzaniło w rowerze prosto z kartonu to nie byłem w stanie myśleć i od razu zrobiłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuję jeszcze z wd40, jest jeszcze blisko suportu mocowanie pod uchwyt bidonu, tamtędy też dam. W sobotę przedstawię problem dla znajomego który jest ślusarzem/mechanikiem więc może nie będę musiał się fatygować do najbliższego porządnego serwisu, 50 km ode mnie niestety. Napiszę co z tego wyjdzie w sobotę jeśli do spotkania dojdzie, ale jak ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki czy przemyślenia to mile widziane, dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się uda czy nie, ja bym pisał do producenta lub dystrybutora, przyjmując dość stanowcze stanowisko co o tym sądzisz.

Niestety prawda jest taka, że fabrycznie składany rower nadaje się na wejściu do rozłożenia i ponownego złożenia. Niedoróbek i kwiatków jest tyle, że można się za głowę złapać.

Jak masz ochotę to możesz przeczytać moje wypociny:

Nie pamiętałem tego, ale wygląda na to że też miałem problem z Suportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to się udało. Wd40 miało dobę na działanie, potem wielki klucz i we dwóch daliśmy radę. Co było na gwincie ciężko powiedzieć (przez wd40) ale na pewno bardzo dużo białego kleju. Założyłem nowy wkład, po przełożeniu podkładki z jednej na drugą stronę łańcuch teraz lepiej się układa. Zapowiadało się nieciekawie ale wszystko dobrze się skończyło. Dzięki za podpowiedzi i wsparcie duchowe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, b4con napisał:

bardzo dużo białego kleju

Ta, czyli fabryczny klej Shimano. Gdyby był tam smar, to pewnie byś zauważył.

Ja przy montażu nowego suportu wkręcam go prawie do końca, wykręcam, czyszczę pokruszony klej i dopiero wkręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa

Ani trochę :) Czerwony chyba był w podstawowym modelu suportu, w tym wyższym jest biały. Montowałem dwa takie suporty ( szosa i MTB) i obydwa miały biały klej.

shimano-xt-m8000-mt800-hollowtech-ii-687

Zresztą autor chyba nie ma Shimano, poleciałem skrótem myślowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, możesz mieć rację. Umknęły mi szczegóły tematu po kilku dniach.

No to wygląda że suport był wkręcony na sucho. Pogratulować tylko producentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkopię na chwilkę.
Dawno temu miałam makrokesza i chciałam zainwestować w nowy suport, nowe korby itede. W tym samym roku co kupiony rower. Serwisantowi w serwisie rowerowym się nie udało nic a nic. Musiałam podskoczyć do warsztatu samochodowego gdzie spawarka + przedłużka zdziałały cud i dało się toto odkręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...