Skocz do zawartości

[widelec sztywny] czy będzie to dobra zmiana


Lemur2016

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam, 

Obecniw jestem w trakcie remontu swojego roweru (Unibike Expedition) rama poszła na malowanie a ja zajmuję się gruntownym serwisem wszystkich komponentów. 

Fabrycznie w rowerze był Amortyzator Sr Suntour NEX 28 1-1/8 63mm 

Chciałbym to wywalić i dać coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/widelec-force-treking-28-czarny-mat-1-1-8-6906296037

I tu moje pytanie... Czy myślicie że taki widelec będzie pasował i będzie porządny? Kojarzy ktoś markę. 

Mój obecny amor waży chyba ze 3 kg. Wydaje mi się że nawet więcej niż sama rama :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmierzyć tak zwaną axel-to-crown a2c. Najlepiej ze sobą na rowerze. I wtedy szukasz widelca sztywnego z podobną długością, żeby po wymianie się nie zmieniła geometria roweru. Generalnie trzeba się dopytywać sprzedawców, bo mało kto podaję tą wartość. Szukasz też z mocowaniem do tych hamulców co masz i z wystarczająco długą rurą sterową. Ewentualnie do wymiany stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz niższy to zanurkuje ci przód w stosunku do tego jak rower był oryginalnie zaprojektowany, co za tym idzie zmienią się kąty główki co wpłynie na skręcanie i stabilność oraz podsiodłówki (siodełko pójdzie od przodu) co wpłynie na pedałowanie. Do tego obniży się suport. Obniży ci się też kierownica, skompensowanie tego może wymagać wymiany mostka co też wpłynie na sterowanie. A co najgorsze rower zacznie wyglądać pokracznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Accent alu mtb: https://allegro.pl/oferta/rowerowy-widelec-accent-mtb-29-1-1-8-7623553112

Sztywniejszy będzie, ma mocowanie do tarczowego hamulca bez piwotów do vbrake, 450mm od osi do korony, lżejszy, tańszy od Force. Jeździłem na takim Accencie. Wtedy dla większego komfortu można wtedy dać na przód szerszą oponę.

Lemurze: Twój rower w specyfikacji ma prawie 18kg ... skoro go rozebrałeś to poważ wszystkie graty, które nie do końca musisz na nim mieć - zobaczysz ile ważą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nic tam ciekawego nie znalazłem 

Teraz, goTomek napisał:

Taktycznie sie podłączę, bo tez mam pomysł na wywalenie z Cuba uginacza NEX HLO i zamianę, najchętniej na stal ew. węgiel, pod tarczowe.

Ciężko coś sensownego znaleźć, niby na Aliexpress są ale akurat do wideł stamtąd nie mam zaufania. 

Ja zamówiłem ten z allegro tak czy inaczej. Zawsze można oddać. Jak rama wróci z malowania to zobaczę jak to będzie leżec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem całkiem fajną grafikę zmiany geometrii ramy przy zmianie widelca na krótszy 

Nie zapowiada się tragedia. A dodatkowo mój będzie mniej krótszy 

Tutaj na grafice z 485 na 440 (45)

U mnie teoretycznie z 472 na 435 (37)

cube_wymiary_2.jpg

7 godzin temu, dran2 napisał:

Jak dasz niższy to zanurkuje ci przód w stosunku do tego jak rower był oryginalnie zaprojektowany, co za tym idzie zmienią się kąty główki co wpłynie na skręcanie i stabilność oraz podsiodłówki (siodełko pójdzie od przodu) co wpłynie na pedałowanie. Do tego obniży się suport. Obniży ci się też kierownica, skompensowanie tego może wymagać wymiany mostka co też wpłynie na sterowanie. A co najgorsze rower zacznie wyglądać pokracznie ;)

Także trochę chyba przesadziłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remover napisał:

Patrzę że masz prądnicę i ani jednej lampki. 

Nie używam prądnicy do zasilania oświetlenia. Ładuje z niej telefon powerbank itp

Mam taki niemiecki "bajer" do tego. 

Plus mam korek do sterów z dziurą i wszystko można ukryć w widelcu :-) 

To USB na foto to póki co jeszcze nie moje... Ale docelowo tak będzie i u mnie 

Hamulce tarczowe na wyprawowy rower to zbędny i bardzo drogi bajer. Plus duże ryzyko że w razie co z nikąd pomocy. 

Znajomy kiedyś zerwał przewód od hydraulicznych podczas gdy spadał z rowerem ze stromego zbocza 

Dlatego też mam dalej korbe na kwadrat :-) 

Łatwiej to naprawić czy wymienić 

Co do wagi roweru to bardziej dla żartu pisze :D mój rower po załadowaniu sakwami i tak potrafi ważyć grubo ponad 40 kg :-) 

 

SmartSelect_20190704-072406_Chrome.jpg

Screenshot_20190701-175307_YouTube.jpg

Co do siodełka to raz... Tak jeżdżę 

Dwa... Można przecież zmienić kąt nachylenia siodełka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...