Skocz do zawartości

[Rock shox 30 gold tk] zmiana skoku ze 120mm na 100mm


Bartoszj86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejne pytanie z mojej strony. Tym razem co do tlumika MotionControl. 

Amortyzator zlozony na nowej sprezynie i nowym tlumiku. Wszystko ogolnie dziala bardzo dobrze i plynnie. Zastanawia mnie tylko blokada skoku. Na poczatku myslalem ze nie dziala, krecilem pokretlem tyle ile mozna, sprawdzam i amortyzator ugina sie bez problemu. Rozebralem tlumik, wyjalem i obejrzalem. Okazuje sie, że na dole tlumika jest mala dziurka jak jest otwarty - logiczne. Zamykajac troche dziurka znika, jednak zamykajac do konca z drugiej strony pojawia sie taka sama dziurka i tlumik znowu sie otwiera. Tak jakby byl przystosowany do dzialania w 2 strony. Zamykajac go tylko do 3/4 blokada dziala. Czy to jest normalne czy to jakis blad i jest cos zle zlozone ?

Czy musze wyszukac maksymalny naciag linki przy ktorym blokada bedzie dzialala, a tlumik nie zdarzy sie ponownie otworzyc ?

 

Pozdrawiam, Bartek

Edytowane przez Bartoszj86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge juz edytowac poprzedniej odpowiedzi. A wiec sprawdzilem jeszcze raz dokladnie, tlumik zamyka sie do polowy maksymalnego ruchu, dokladnie w polowie jest pelna blokada, dalszy ruch zaczyna tlumik powoli otwierac az do pelnego otwarcia. Tak jak gdyby tlumik byl przystosowany czy to do prawej czy lewej goleni i tylko odwrotna daje sie sprezyne i zmienia sie obrot w druga strone.

 

Mysle, ze jest to chyba normalne, ale jezeli cos jest nie tak, prosze o info.

 

Pozdrawiam, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge chociaz wydaje mi się, że ten tłumik jest źle złożony. Powinien pracować przy obrocoe 0% do 100% blokady. W tej chwili pracuje przy pełnym obrocie moim zdaniem 50% do 100% i blokuje sie na srodku a potem w dalszej czesci obrotu od tyxh 100% do 50% na koncu drogi. 

 

Jest środek sezonu, i teraz nie wiem czy go reklamować czy rozebrać i złożyć poprawnie...

 

Pozdrawiam, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...