Skocz do zawartości

[napęd] tani napęd 2x9


Kacperek12

Rekomendowane odpowiedzi

Kacper, oczywiście że korba nie musi być boost, możesz zgodnie z zaleceniami producenta ramy zamontować korbę 1x...

A jak chcesz realizować inny pomysł, którego producent ramy nie uwzględnił to musisz brać pod uwagę WSZYSTKIE uwarunkowania i kombinować jak wysunąć CAŁY napęd o te "3mm" na zewnątrz. Czyli nie możesz wybrać dowolnej przerzutki, dowolnej korby, dowolnego suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ht2 - masz suporty z wymiennymi standardowymi łożysksmi - ten akurat miałem pod ręką że zdjętym uszczelnieniem.

13 minut temu, Kacperek12 napisał:

Teraz mam suport 68 to korba jest chyba dalej od ramy niż  by była na 73?

Czytałem to co napisałeś o 68/73, pięć osób klarowało Ci jaki suport pasuje to wziąłeś inny, a na koniec wyciągnąłeś odwrotne wnioski z tego co Ci @SoloTM napisał i na dodatek  poparł zdjęciami suportów. Jak korba ma być dalej na krótszym suporcie?????

20190613_002546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacperek12 Jesteś biedakiem. Nie stać Cię na grymaszenie. To, co Ci zaproponowałem to jest, dosłownie, najtańsza opcja która pokrywa Twoje wymagania i nie wchodzi w egzotyczne zestawienia napędu, polowanie za używkami lub kupowanie w Chinach. Chcesz mieć dobrze - szykuj hajs.

Poza tym - jeżeli nie mieszkasz w górach, lub ich regularnie nie odwiedzasz, to powinieneś sobie zrobić:

- korba z jednym blatem - HT2 - 32-36T, w zależności jak masz płasko. Używane ramiona typu Saint dadzą sobie doskonale radę.
- kaseta 11-36 lub 11-32 - 10 rzędów
- zee SS
- manetka jakaśtam
 

Jeżeli masz poniżej 20 lat, to idziesz w blat 38 i kasetę 11-32. Jeżeli przez ostatnie 5 lat siedziałeś nad LoLem, idziesz w blat 34 i 11-36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jest DM, ale szosowy - tzw "na hak". Szosowe przerzutki przednie są totalnie niekompatybilne z górskimi. Jeżeli zostaje trójka, to taka przerzutka: https://allegro.pl/oferta/przerzutka-przod-shimano-xt-fd-m771-bezp-mont-7596990849

Nie wiem, czy wejdzie w ramę ( tzn czy wodzik nie będzie zachodzić na oponę ) ale na adapterze DM na pewno da się ją założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To w takim razie.... nie ma przerzutki która łyka trójrzędową korbę _i_ kasetę 11-34 _i_ jest na 8/9 rzędów i dobrze zarządza łańcuchem. Długi wózek = latający łańcuch. Albo wchodzisz w 10 i sprzęgło ( kosztem: manetki, przerzutki ) albo wracamy do punktu wyjścia.

Na 8/9 rzędach telepanie łańcucha zarządza się na dwurzędowej korbie z napinaczem pokroju blackspire stinger _i_ przerzutką ze średnim, lub nawet krótkim, wózkiem.

ALBO

Nauczysz się oldskulowego zarządzania problemem poprzez jazdę na blacie tam, gdzie łańcuch się najbardziej telepie.

Po kosztach to zrobisz to na jednorzędowej korbie _i_ kasecie 11-3x _i_ przerzutce z krótkim wózkiem. Krótkim, czyli szosowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacperek12 napisał:

No to przednią przerzutkę mamy załatwioną.

Znalazło się miejsce obok opony na standardową przerzutkę, bez odsunięcia napędu, czy montujesz wąską oponę?

Coś mi się wydaje, że zostaniesz posiadaczem kolejnych niepasujących do twojej ramy klamotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...