Skocz do zawartości

[rower] Canyon Spectral AL 6.9 2014/2015 - warto w 2019?


bols86

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, bols86 napisał:

Hmmm nie wiem skąd mas te terminu, ale Neurony w każdej opcji dostępne są od ręki, no móze poza niektórymi rozmiarami.

Poczytaj: https://pl.trustpilot.com/review/www.canyon.com?languages=en&stars=1&stars=2&stars=3

Rżną nas w dup.ko aż miło ... Przecież ci ludzie tych komentarzy nie zmyślili. A już odsyłanie z gwarancją do producenta kół ... tu niedawno dzieciaki chciały zarabiać na "gwarce" na kołach Mavica <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, niuti napisał:

wyposażenie to tylko wyposażenie. Zawsze można zmienić, rower jako taki a w zasadzie ramy nie tak łatwo. Dokładnie geometria ramy tu powinna mieć znaczeni. Carbon to IMO też jakiś plus w stosunku do Gianta. Porównaj, zanalizuj, zdecyduj. A jak nie to sprawdz Gianta , zamów Canyona i porównasz sobie i zdecydujesz. :D

No właśnie o tym samym pomyślałem, trochę wyglada to jak mrożenie gotówki ale trudno, wywalenie kasy na rower który nie spełnia oczekiwań wydaje się być jeszcze gorsze. Swoją droga - zakup Neurona z karbonowymi kołami to chyba fanaberia co?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem. Dokładnie. Mam zwyczaj uczyć się na cudzych błędach : )

Włos się jeży. Połowa ludzi narzeka na wielotygodniowe  lub wielomiesięczne terminy dostawy i napraw gwarancyjnych. Połowa wściekłych klientów ! Widziałeś coś takiego w  Decathlonie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 17:22, bols86 napisał:

Niestety moje doświadczenie jest zbliżone do Twojego, tyle co pojezdzilem pod uważnym okiem sprzedawców. Hmmm którego Neurona bierzesz pod uwagę?, CF 9.0 SL?, ja to bardziej myślałem o CF 8.0.

No CF 9.0 SL ...ale najważniejsze to usiąść na siodło i w teren. ..Co przypasi to brać i cieszyć się jazdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakładki Outlet na stronie Canyona wskoczył Neuron 9.0 CF SL za kwotę 15 699 zł co wydaje się być ciekawa opcja dla kogoś kto szuka karbonowej ramy, oraz kół - swoją droga to on ma jeszcze ulepszonego FOX’a z przodu i napędy Eagle X01, czy nawet sztyce FOX’, hmm to lekka przepaść między CF 8.0 a 9.0 jakby nie patrzeć :-).

https://www.canyon.com/pl-pl/outlet/mountain-bikes/neuron-cf-9.0-sl/50009080.html

Edytowane przez bols86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wkg napisał:

Poczytaj: https://pl.trustpilot.com/review/www.canyon.com?languages=en&amp;stars=1&amp;stars=2&amp;stars=3

Rżną nas w dup.ko aż miło ... Przecież ci ludzie tych komentarzy nie zmyślili. A już odsyłanie z gwarancją do producenta kół ... tu niedawno dzieciaki chciały zarabiać na "gwarce" na kołach Mavica <lol>

Canyon ma tam 1238 recenzji, średnia 3 gwiazdki, 42% opinii "doskonała", 36% opinii "bardzo słaba"

A Giant ma 37 recenzji, średnia 2 gwiazdki, 24% doskonała, 62% bardzo słaba.

Trek ma 2 recenzje.

Decathlon DE ma 104 recenzje, średnia 2 gwiazdki,  22% doskonała, 56% bardzo słaba.

Także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry Panstwu!, za mna trzy przejazdy Giantem Trance 2 29er - co prawda zrobione zaledwie 100km w tym sporo podjazdów, ale juz wiem ze przesiadka na niego byla strzalem w dziesiatke. Rower od samego poczatku dobrze sie prowadzi, naprawde świetnie podjezdza aczkolwiek nie mam odniesienia do Canyona Neurona ktory jest ponoc krolem podjazdow, aczkolwiek wydaje mi sie ze jest to mocno przekolorowane. Mniejsza o to, rower na zywo wyglada duzo lepiej na zdjeciach, mam 186cm wzrostu i rozmiar L na obreczach 29 jest strzalem w dziesiatke, co wazne nie siedze juz jak na "nocniku". Ogolnie to udalo mi sie go wyrwac za 9199 zł na sprint-rowery.pl, co uwazam za bdb cene - co wazne rower przyjechal w 100% gotowy do jazdy i na moja prosbe zalany mleczkiem. Dzieki wielkie za pomoc!, naprawde mi pomogliscie - bez Waszej pomocy pewnie dalej bym bładził :).

p.s. Canyon zrobil mi juz zwrot za Spectrala, tak wiec jesli ktos by mial obawy co do ich polityki zwrotow to chyba powinien je zagrzebac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bols86 napisał:

Dzien dobry Panstwu!, za mna trzy przejazdy Giantem Trance 2 29er - co prawda zrobione zaledwie 100km w tym sporo podjazdów, ale juz wiem ze przesiadka na niego byla strzalem w dziesiatke. Rower od samego poczatku dobrze sie prowadzi, naprawde świetnie podjezdza aczkolwiek nie mam odniesienia do Canyona Neurona ktory jest ponoc krolem podjazdow, aczkolwiek wydaje mi sie ze jest to mocno przekolorowane. Mniejsza o to, rower na zywo wyglada duzo lepiej na zdjeciach, mam 186cm wzrostu i rozmiar L na obreczach 29 jest strzalem w dziesiatke, co wazne nie siedze juz jak na "nocniku". Ogolnie to udalo mi sie go wyrwac za 9199 zł na sprint-rowery.pl, co uwazam za bdb cene - co wazne rower przyjechal w 100% gotowy do jazdy i na moja prosbe zalany mleczkiem. Dzieki wielkie za pomoc!, naprawde mi pomogliscie - bez Waszej pomocy pewnie dalej bym bładził :).

p.s. Canyon zrobil mi juz zwrot za Spectrala, tak wiec jesli ktos by mial obawy co do ich polityki zwrotow to chyba powinien je zagrzebac.

Cieszę się razem z Tobą ale mam teraz niezły dylemat...

Wziął bym wyższy model ale nie wiem jak Trance 29 1 podjeżdża .(testy w mediach mogły przełamać).

Nawet myślałem o kole 27.5 ale też w jedynce. Tez rozmiar  L i 187 cm. wzrostu. Masz jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu. ...jeździłem 26...

i wtedy było ok. ..Od kilku lat jeżdżę 29 na mleku i jest Super,  tylko czuję się jakbym jechał czołgiem. ..a chciałbym chyba coś innego spróbować. Te 27.5 z grubą oponą dadzą mi w sumie 29. Cóż zostaje mi tylko jazda testowa wokół sklepu na parkingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daniyal9 napisał:

Cieszę się razem z Tobą ale mam teraz niezły dylemat...

Wziął bym wyższy model ale nie wiem jak Trance 29 1 podjeżdża .(testy w mediach mogły przełamać).

Nawet myślałem o kole 27.5 ale też w jedynce. Tez rozmiar  L i 187 cm. wzrostu. Masz jakieś doświadczenia?

Jeździłem na joyraider na giant 29 1 i bardzo dobrze podjeżdzał jak i zjezdzał . Mam 188cm wzrostu i dla mnie XL była idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...