Skocz do zawartości

[Hamulce]Małe pytanie:)


baksik22

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździć się da, ale to dosyć ryzykowne. Hampel tylny hamuje słabiej, bo przy hamowaniu tylne koło jest odciążone. Z tego powodu łatwo go też zablokować. Koło zablokowane równie chętnie jedzie w bok co do przodu, więc można się brzydko pośliznąć i zaliczyć glebę.

Możesz jeżdzić, ale zachowuj szczególną ostrożność i zbieraj na tarczę do przodu... święta idą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam Ci jazdę bez przedniego hampla. Jak złozyłem rower z amorkiem tylko pod tarcze, a tarczy nie miałem, to nawet myślalem, żeby nie kupować hampelka no bo niby przecież dirtowcy przedniego nie mają i jakoś sobie radzą. Niestety 2 razy miałem okazję się przekonać, że hamowanie tyłem nie wystarcza....

Pierwszy raz gdy jechałem po świeżo ułożonej ścieżce rowerowej(wszędzie ten drobny piaseczek) i z przeciwka jechała koleżanka, która spanikowała na mój widok(prędkość około 30km/h prosto na nią) i zaczęła jechać prosto na mnie. Odruchowo zablokowałem koło i patrzyłem jak przez jakieś 4 sekundy nieubłaganie zbliżam siędo niej, a moja prędkość wcale nie maleje.Rower po prostu sunął jak na lodzie. Całe szczęście obróciłem się bokiem i stuknąłem tylko tylnym kołem.

Drugi raz zjeżdżałem z psedu narciarskiego stoku i w połowie trasy przy V=~40 zauważyłem na dole jakiegoś mohera z pieskiem. Stara pierdwa miała sporo szczęścia bo zamiast zejść na bok, to stała i sie gapiła na mnie. Całe szczęście udało się przejechać obok.....

Wniosek jest taki, że bez przedniego hampla nie powinno się generalnie nawet jechać po bułki do sklepu bo może się zdarzyć przykra sytuacja :025:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dobra cena. Tyle że nie wiem co znaczy wstępna... :D Jak się domyślam jest prawdopodobieństwo, że wzrośnie... Jeśli jest to 500zł i za tyle byś wziął, to aby mieć pewny i bezpieczny rower wszystko wyniosło by cię 500zł + 300zł + 250zł czyli razem 1050zł :P

 

sorki ale musze cie poprawic :wink:

 

avid bb5 ------------------------ 190

piasta novatec na maszynach - 75

jakies szprychy nierdzewki----- 40

ewentualne zaplecenie kola --- 25

rs tora -------------------------- 500

razem -------------------------~ 830

 

na twoim miejscu bym nie jezdzil bez przedniego hamulca, ja tylko uzywam przedniego, nawet zima...tylny tylko do kontrolowanych poslizgow :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wydedukowalem to niczym szerlok holms :P w gre wchodzi tylko tarczowka, a ze 13-latek musi na to zbierac z wlasnych pieniedzy to wazna jest cena, reasumujac nie moze sobie pozwolic na hydraulika, a jeden z najlepszych mechanikow to avid bb5 :wink: a co do obreczy to moze stara zalozyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie: pisales, ze Tora 318 solo air jest bez mozliwosci montazu Vek, ssssssssssskad to wziales?

Masz wersje OEMowska czy co? Jezeli nie ma piwotow to je dokup,koszt 15zl ,z tego co patrze i widzialem to wszystkie Tory i Recony maja piwoty pod Vki,wiec nie rozumiem o co biega.

Chyba,chyba ,ze wszystkie sklepy w ktorych bylem sprzedawaly cos dziwnego ,a moj kumpel jezdzi na jakiejs podrobie z napisem Tora 318....Pozzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze jezeli jest bez piwotow to na 100% jest to OEM,czyli w pewnym sensie wersja prostsza/ubozsza.

Dlaczego tak twierdze,poniewaz ceny najtanszych Pike'ow sa drozsze niz aktualne ceny OEM'owskich Pike'ow ze sztywna osia na ALLEGRO /bodajze 409/,to raz .Dwa kilka lat temu mialem Pilota wersje OEM 100mm i nie mial jak kazdy inny regulacji Alltravel /podkladakami w srodku/umozliwiajacej zamiane na 80mm...itd.W koncu cena to pokazuje,co prawda taki "wygladzony"mi sie podoba...

Nie widzielem go,czy jest z manetka,jesli tak i cena jest 1000 lub ponizej to bralbym.Za 1150 to mam pelnowartosciowa 318ke po negocjacji w sklepie.Jezeli cena oscyluje okolo 1200 wolalbym MX -2006r/120mm/Wszystko jest uzalenione gdzie kupujesz,z kim rozmawiasz /moj wariant-2 sklepy rywalizujace cena w promocji 1180,ja mowie ze w drugim mam za 1150 dali mi go za 1100...dotyczylo to Recona 351/

Wybor pozostawiam Tobie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...