Skocz do zawartości

[Maxle Lite] Problem z odkręceniem


garfi85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower Specialized Stumpjumper Evo 650 b z 2015 roku, z przodu widelec Rockshox Revelation z szybkozamykaczem Maxle Lite. Przyszedł czas na wymianę opon, moje są już nieźle zajechane i tu pojawił się problem. Nie mogę odkręcić Maxle Lite'a. Prawdopodobnie też go zbyt mocno zacisnąłem, metal na kapturze zakrętki znacząco się odkształcił i nijak nie mogę odkręcić bo się ześlizguje. Jakieś pomysły jak go odkręcić za pomocą narzędzi??

IMG_20190502_190953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, wiem, to nie ma prawa reagować na mocne dokręcenie. A jednak jakoś reaguje :((((( W każdym razie z tyłu. Po prostu koło ma mniejszy luz  - praktycznie akceptowalny. To i z przodu dokręca(łe)m.

Swoją droga ten system kasujący luz działa jakby chciał a nie mógł. Myślałem, żeby to upgradeować do wyższej wersji:

https://www.mavicparts.com/products/mavic-its-4-2012-freehub-axle-135-142mm-upgrade-kit-308-715-01

gdzieś znalazłem post jakiegoś Amerykanina że po długiej walce mu to Mavic wymienił i podobno działało lepiej ale pewności nie mam, sklep pisze, że trudno powiedzieć czy pasuje a Mavic oczywiście nie odpowiada. Dystrybutor w Polsce zna się na tym jak ja na uprawie storczyków. 

Korpus się chyba nie rozlazł, zresztą nie jestem pewien czy to akurat te korpusy się rozłaziły. Trochę szkoda bo koła mocne jak diabli mimo, że trochę ciężkie.

A tak w ogóle co by się mogło zniszczyć w widelcu od dokręcenia ręką na takim małym ramieniu ? Gwint przecież nie puści - to nie są takie siły. 

Maxle Lite jest zbudowana tak delikatnie, że raczej podatne na właśnie takie zniszczenia : (((

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...