Skocz do zawartości

[max 1300] rower do jazdy głównie po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym się Was poradzić. Chciałbym kupić rower do jazdy zarówno po ścieżkach rowerowych jak i po drogach leśnych/polnych - w stosunku ok 70/30. Przeznaczenie roweru jest czysto rekreacyjne. Chciałbym kupić sprzęt, który będzie dobrze wykonany, solidny i wygodny. Nie będę brał udziału w zawodach, maratonach i skakaniu po hopkach :) Rower będzie użytkowany ok 100-200km/msc. Rama 19, koło 27,5. Cena graniczna to 1300pln - bez końca można dokładać kolejną stówkę :)

Wybrałem kilka modeli, na których głównie się skupiam. Prosiłbym Was o ocenę, który z nich będzie odpowiednim wyborem. Podaję strony producenta aby nie reklamować sklepów - przed zakupem chciałbym sprawdzić pozycję na rowerze więc wchodzą tylko lokalne sklepy.

1. https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/viper-10-black-lime-275-p48508

2. https://www.kellysbike.com/pl/cross-c515/cliff-10-white-p48556

3. http://www.kross.lt/pl/node/25175

4. https://www.kross.pl/pl/node/38314

 

Będę wdzięczny za pomoc i sugestię. Co wybralibyście na moim miejscu? Dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawuLLon napisał:

ama 19, koło 27,5

Piszesz o rowerach na kole MTB a linkujesz m.in crossa - coś tu nie gra. Niemniej jednak poszedłbym w rower crossowy - do wspomnianych zastosowań będzie najlepszy. Także głos na Cliff 10. 

Z tym dokładaniem stówki to się nie zgodzę - bo dorzuciłbym do Unibike Prime - na nieco lepszym osprzęcie jak Kellys (pytanie za ile możesz go kupić) i do dostania za 1400zł albo i taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu, gdyż szukam czegoś podobnego.

Mój budżet, to max 1300 zł.

Wzrost 183, długość nogi ok 87 cm.

Chciałbym na dniach kupić rower, zapewne crossowy.

Zupełnie się nie znam na markach jak i technikaliach. Zrobiłem mały research, ale szczerze mówiąc efekt jest taki, że czuję się jeszcze głupszy.

Dosyć mocno zależy mi na hamulcu/hamulcach tarczowych. Nie mogę zdzierżyć pisku v-brake'ów, a także mam negatywne doświadczenia po sytuacjach, kiedy musiałem gwałtownie hamować i czynniki takie, jak wilgoć, błoto, scentrowane koło mocno obniżały wydajność hamulców. Będę jeździł praktycznie wyłącznie po mieście (ścieżki rowerowe, ulice) 5 razy w tygodniu, 2 razy po 6 km (do pracy i z powrotem) plus zapewne dłuższe wycieczki w weekendy, z największą prędkością, na jaką będzie mnie stać i dlatego też potrzebuję roweru z w miarę gładkimi oponami.

Reasumując:

Cross, hamulce tarczowe, opony pod twarde nawierzchnie, rozmiar koła raczej nie mniej niż 27,5.

Będę Państwu wdzięczny za propozycje i ewentualne uwagi. Ciekawy też jestem jakie są dobrze wyposażone sklepy w Warszawie, gdzie polecane egzemplarze będę mógł sprawdzić. Swego czasu polecano mi rowery BTwin/Rockrider jako najlepszy stosunek ceny do jakości, ktoś jeszcze wspomniał o Lazaro i niektórych modelach Krossa. Noszę się z zamiarem przejażdżki do Decathlonu w Reducie, czy jest szansa na znalezienie tam czegoś ciekawego?

I żeby nie było, że sam nie zadałem sobie trudu, to zaciekawiły mnie 3 modele - Rockrider 520, Lazaro Elitary v1 i Kross Evado 4.0(chyba nie znajdę go do 1300). Warto celować w któryś z nich?

Aha i może jeszcze porada co do rozmiaru ramy. 19" przy moim wzroście będzie w porządku, czy jednak trzeba pojechać i włożyć sobie między nogi każdy rower dla pewności.

Mam nadzieję, że nie napisałem zbyt chaotycznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupuję Lazaro Elitary V1.

Za dużo osób pisze, że w tej cenie wszystko przedstawia się podobnie i można po prostu wybrać po wyglądzie, co też uczynilem. Nie wiem tylko teraz jaki rozmiar ramy wybrać. 19 czy 21? Podobno te rowery miały dziwna geometrię i przydługie ramy, ale od tego roku w nowych modelach już jest lepiej.

Zmierzyłem jeszcze długość ręki od pachy. 68 cm. Czy mogę poprosić o poradę w doborze rozmiaru ramy do tego Lazaro?

183 cm, noga 87 cm, ręka 68 cm.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak elitary to raczej 19" -  chyba że zdecydowanie lubisz pozycję "wyciągniętą".

68 to do końca palców zmierzone?

"Skrócone" póki co są wersje Quantum i X-force , integral / elitary zostały bez zmian (stąd pewnie nowe nazwy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, od pachy do końca palców. Czy może nie tak się mierzy? Jeśli powinienem zmierzyć do dłoni, to 47 cm.

W takiej sytuacji zdecydowanie 19, bo nie chcę mocno "wyciągniętej" pozycji.

Dziękuję Ci za pomoc, jeszcze tylko jedno pytanie:

Niby zdecydowałem się na tego Lazaro, ale czy przychodzą Ci do głowy jeszcze jakieś rowery, które można wziąć pod uwagę? Nie chcę za dużo wydawać na razie, ale tak w porywach do 1400 mógłbym coś rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2019 o 11:01, Tamago napisał:

Niby zdecydowałem się na tego Lazaro, ale czy przychodzą Ci do głowy jeszcze jakieś rowery, które można wziąć pod uwagę? Nie chcę za dużo wydawać na razie, ale tak w porywach do 1400 mógłbym coś rozważyć.

SPARTACUS CROSS 4.0 Na plus widelec z blokadą, w mieście szybciej będzie, osprzęt Alivio. Na minus opony (Lazaro też ma CST) i piasty?

SPARTACUS CROSS 3.0 Tańsza wersja, widelec bez blokady. Bardzo podobny model do Elitary V1.

Geometria Cross (oba mają tę samą ramę) jest bardzo zbliżona do Unibike link. Spartacus chyba opłaca przeglądy, na pewno ma gwarancję D2D. Nie wiem jak Lazaro.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...