Skocz do zawartości

[baza, trasy] Jesenyki


vpablov

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w ww rejon, robię małe  rozpoznanie.

Podzielcie się proszę informacjami odnośnie lokalizacji bazy , tras wartych uwagi w tamtych okolicach.

 W planach ok 5 dni, możliwość dojazdu autem  do miejscówek.

Rower mtb , trasy mogą być wymagające , chciałbym wjechać na Pradziada , może Rychlebskie ścieżki .

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychleby jako punkt obowiązkowy :) Najlepiej zaparkować w miejscowości Cerna Voda i na południe masz pętlę trudniejszą w kilku wariantach, a na północ łatwiejszą. Kawałek dalej, na zachód od Pradziada jest bikepark Kouty, który też warto odwiedzić, a pomiędzy nimi są Lipovskie Stezky, dobre jako dodatek gdyby zostało coś dnia po objechaniu, któregoś z powyższych. Tak samo można potraktować Złote ścieżki koło Głuchołaz... i to już razem są bite dwa dni jazdy dla kogoś kto jeździ sporo. Mi ciężko byłoby to objechać w trzy. Co do szlaków turystycznych w okolicy się nie wypowiem bo nie zwiedzałem ich za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pradziad,Serak  - legalnie tylko szutry (na Pradziada końcówka asfalt).

Na Czerwonohorskim siodle jest baza straży parku.

Z Seraka można zjechać legalnie czerwonym do stacji pośredniej wyciągu.

Za.......bisty  szlak spod Pradziada w stronę zbiornika i Kout (nielegal)

Za.......bisty  szlak z Seraka przez Obri i dalej w stronę Ramzowej aż do przecięcia z asfaltem (nielegal) dalej w dół wszystko legalne.

Ciekawy szlak czerwony od boudy (nie pamiętam nazwy) pod Pradziadem w stronę siodła, są fajne sekcje ca. w połowie (nielegal).

Żółty z Seraka w stronę Lipova Lazne - nudnawy,parę agrafek,od góry do połowy nielegal.

 

Ogólnie w tym rejonie (być może przez to,że są miejscówki tylko pod rower :Rychleby,Kouty,Lipowskie) - nie przepada się za rowerzystami na szlakach.

W weekendy i święta dużo ludzi i wprost ostrzegają : będzie "pokuta".

Co prawda zjeżdziłem prawie wszystkie ciekawe szlaki z mapy, ale startując wcześnie rano w tygodniu i obyło się bez mandatu, ale komfortu nie ma.

Warto zrobić krótki pieszy szlak (chyba żółty) z Karlovej Studanki wzdłuż Białej Opavy w stronę Pradziada - chyba najładniejszy w okolicy,auto zostawia się na małym parkingu za free powyżej Karlovej, rowerem nie do wyjechania i nie do zjechania a i tak nielegal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a polecacie jakąś wypożyczalnię rowerów oprócz GT w centrum Rychlebskich?
Wiem o trail house w Cernej Vodzie ale nie odpisują na maile. Byłbym wdzięczny.

Dzięki za tipy. Będę od jutra do niedzieli w Jesioniku więc na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nidgy nie pożyczałem, ale:

https://kouty.cz/bike-park/

Cytat

V prodejně Helia Sport přímo na Kouteckém náměstí půjčujeme horská i celoodpružená kola Speciallized a Kona včetně vybavení.

Cytat

W sklepie Helia Sport, tuż przy placu Koutecký, wynajmujemy rowery górskie, specjalne rowery, specjalizację i sprzęt Kona.

https://www.heliasport.cz/kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...