Skocz do zawartości

[stery] gwiazdka,czy "wynalazek"


Janu_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z gwiazdką, śruba kręci się razem z gwintem w gwiazdce i muszę ją uciąć ,wybić gwiazdkę i założyć nową.

 

1. Mam pytanie, co to za wynalazek jest ? Nie zajmowałem sie tematem, zawsze miałem nabijane gwiazdki a tu widzę coś takiego:

image.png.216c94ac2266e58781da9ab6efdd03d9.png

 

Warto w to się bawić ?

 

2. Do tego pytanie,czy polecicie jakieś solidne śruby do mostka ? Urwałem właśnie jedną i będę kombinował z wykręceniem tego co zostało.

image.png.f8634deaaf372fb9d897f98a56f247bc.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ekspander do kabronowych rur sterowych. Nikt Ci nie zabroni użyć go do stalowej czy ameliniowej, ale po co, skoro gwiazdka kosztuje 5-7 zł? :P

2. Idź do metalowego i zapytaj o stalowe nierdzewne śruby dobrej jakości. Ewentualnie wydaj majątek i zamów tytanowe w sieci (przy okazji oszczędzisz 3g na wadze!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ten wynalazek to expander do rur karbonowych, żeby nie nabijać gwiazdki/nie zniszczyć karbonowej sterówki

2. te śruby mają zazwyczaj siłę dokręcania ok 7Nm o ile pamiętam, ma to związek tez z tym że za mocno ściśnięta rura sterowa ma prawo się uszkodzić , przynajmniej widziałem ostatnio takie zdjęcie- chyba dotyczyło rury aluminiowej. Także użyłbym standardowej śruby o tej średnicy i po prostu nie dokręcał tego na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

1. Ekspander do kabronowych rur sterowych. Nikt Ci nie zabroni użyć go do stalowej czy ameliniowej, ale po co, skoro gwiazdka kosztuje 5-7 zł? :P

Nie, no jasne, że nie ma sensu. Tylko wk.. zdenerowało mnie to, że sruba obraca się razem z gwintem w gwiazdce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki to nie jest jakiś super wynalazek. Ot - kawałek blaszki z wycięciami i gwintem po środku. Te najmerniejszej jakości potrafią po prostu przerdzewieć i się rozsypać. Inne pękają i nie trzymają. Miewałem takie przypadki. ;) Kup samą gwiazdkę, albo od razu zestaw z kapslem w jakimś fajnym, pasującym Ci do roweru/kasku/koloru oczu chomika kolorze. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...