Skocz do zawartości

[shimano br m446] jakie klocki wybrać


Phantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zmianę klocków i pisze z takim pytaniem czy do tego modelu hamulców wejdą klocki ceramiczne czy jestem skazany na żywiczne i jaką firme polecacie  ( na tarczach nic nie pisze ze muszę mieć okładziny żywiczne )

Edytowane przez Phantomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliki specyficzne są w użytkowaniu, do tego potrzebują dobre tarcze.

 

Jakie masz tarcze ( tylko Proszę, nie marka, średnica tylko model konkretnie ) i jaki styl jazdy.

 

Od siebie polecam Jagwirki albo KoolStop półmetaliczne, jeżeli żywiczne Cię nie zadowalają z powodu szybkiego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, uzurpator napisał:

Tarcza to tarcza.

Oj nie. Niestety nie i mówię to na tym co widziałem i czułem pod tyłkiem.

 

 

14 minut temu, uzurpator napisał:

Istnieją dwa rodzaje klocków. EBC Gold i śmieci.

P.S. Kool i Jagwirki to śmieci ;) Dobre.

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzu...., mialem nie wiem juz ile klockow, a wazylem i waze wiecej niz Ty. Owszem sa rozne, mniej lub bardziej dobre klocki, ale osobiscie nie mialem zachwytu po EBC Goldach. Jedynie byly dosc dlugowieczne w stosunku do np Koolstopow. Natomiast te drugie jak dla mnie lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shotgun Wiesz, nie przeorałem _wszystkich_ klocków na świecie, więc niech będzie. Natomiast z tych co przeorałem, EBC jakoś zawsze wychodzą jakby były z innego wszechświata. Może mam pecha do innych klocków.

@Janu_sz Nope. Tarcza, to tarcza. Jak się dotrze, to nie ma różnicy pomiędzy specjałami z aliexpress a wypasami hope'a. I dotyczy to też tych śmiesznych tarcz "for resin only" od Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

Jak się dotrze, to nie ma różnicy pomiędzy specjałami z aliexpress a wypasami hope'a. I dotyczy to też tych śmiesznych tarcz "for resin only" od Shimano.

Co Ty piszesz człowieku,z całym szacunkiem.

Załóż nawet do swoich EBC tarczę pokroju 54 i to porównaj nawet z 64 o wyżej nie wspomnę. Rożnicę czuć i to wyraźnie. O tych wynalazkach pseudo pływających po 2 usd z Ali nie wspomnę ( a przecież tarcza, to tarcza )

Albo załóż do Magury tarczę shimano, czy odwrotnie.  

 

Nie wiem, może na kimś kto wazy z rowerem 60 kg to nie wpływa ( czy ma taką tarczę, czy inną ), ale wtedy sprawa kombinacji z klockami jest zbyteczna.

Przy mojej wadze z plecakiem, rowerem 110 kg czuć jak cholera co się ma w zacisku i na piaście.

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janu_sz Założyłem już kilka... set kombinacji klocki/tarcza/hamulec. FYI. Aktualnie to nawet testuję tarcze które sam projektowałem :) Zapytaj zresztą, jest szansa, że daną tarczę na którymś etapie miałem.

Magurę ( ventidisc ) miałem na hope 6(ti), hope mini, shimmy cx77 i hayes CX5. Klocki różne ( ebc, nukeproof, hayes, shimano ). Teraz zresztą te tarcze dogorywają na mechanicznych heblach za 40zł/zacisk. Ale Ok. Hydrauliki shimano nie miałem po tym jak Saint 810 trollował mnie przez rok.

Chociaż był okres jeżdżenia na deorkach 615. Nie wiem, tylko czy ten rower dostał ostatecznie te magury. Mógł, ale nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Janu_sz napisał:

Kwintesencja polecania klocków pod Shimano ;)

 

Pozdrawiam

Branża rowerowa jest jakaś wyjątkowa, bo czy ktokolwiek spotkał się, aby na forum motoryzacyjnym bądź motocyklowym ktoś polecał klocki stricte po zacisk TRW, Brembo czy Tokico? Dla mnie to kolejny temat z cyklu audio VooDoo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ja nie zrozumiałem albo Ty.

Mowa o tym iż koleś może mieć słabe tarcze jak na chęć założenia metalików. A jest różnica chociażby związana z odprowadzaniem ciepła.

Druga sprawa, np tarcze shimano a inne mogą mieć na starcie różną grubość i to też wpływa na działanie zacisku ( magura ma cieńsze chyba ). A więc jak załozysz do zacisku shimano tarczę masz cieńszą..

Kolejna to odprowadzanie ciepła, zależne od kroju, materiału.

Według mnie ma to znaczenie, jeśli się mylę to coś przeoczyłem gdy bawiłem się klockami i tarczami. Tarcze mam aktualnie tylko 64, ale klocków pół szuflady, jak chcecie fotki zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...