Skocz do zawartości

[Odtłuszczacz] zamiennik benzyny ekstrakcyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w pracy do czyszczenia wszelkich zabrudzeń, smarów itp. zawsze używam diesla ewentualnie jeżeli musi być odtluszczone szmatka i alkohol przemysłowy. 

Przy rowerze to rozwiązanie mi odpada benzyny też Nie chce używać z powodu bardzo małego warsztatu ba warsztaciku wolałbym jakiś srodek który nie bedzie miał intensywnej woni.

Czy ktoś z was miał ten dylemat i używa dobrego sprawdzonego środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobrze wentylowany warsztat na chacie. Spawam w nim, pracuję z gazami, z niebezpiecznymi substancjami to muszę mieć dobrze wentylowany. I czasem jak wieczorem coś benzyną ekstrakcyjną myję to rano moja babcia wchodzi i narzeka, że znowu jakimś paliwem śmierdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, chociaż rzeczywiście zdarzało mi się kupić benzynę praktycznie bezwonną jak i wydzielającą pewien zapach. Tak czy inaczej, nie był on zbyt silny.

Jak od siebie polecam Shimano Degreaser, według mnie najlepszy istniejący środek. Tyle że trochę śmierdzi, trochę jak nafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skom25 napisał:

Jak od siebie polecam Shimano Degreaser, 

Widzę sporo pozytywnych opinii w Internecie, cenowo pewnie płaci się za marke ale jak jest taki dobry jak o nim piszą chyba się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłaca się kupić butlę 1l. 

Tak na oko, to jest jakaś nafta z dodatkami. Efekt użycia jest naprawdę godny polecenia. Używałem go nie tylko do napędu, ale do czyszczenia części po sezonie.

Dla przykładu, śrubki wrzucone do benzyny, nawet po długim moczeniu nadal były brudne. Po produkcie Shimano nie ma nawet drobinki brudu.

Tyle że jeżeli ktoś Ci narzeka na zapach, to musisz się zastanowić. Szmatka nasączona benzyną przestaje "pachnieć" po kilku minutach. Shimano jest dość tłuste i zapach utrzyma się bardzo długo ( dni, tygodnie, miesiące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...