Skocz do zawartości

[Porada] Rower trekkingowy Rehberg


Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, 

 

czy miał ktoś z Was styczność z rowerami marki Rehberg? Szukam trekkinga do 1300zl i ten z linku poniżej wydaje się interesujący pod katem podzespołów w porównaniu do innych w tym przedziale cenowym. Zainteresowała mnie zwłaszcza przerzutka Deore, która jest polecana jako model. Może ktoś coś doradzić? 

https://allegro.pl/oferta/rower-trekkingowy-meski-28-shimano-24-biegi-deore-7658566816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale tam chyba najmniejsza zębatka z tyłu ma 14 zębów, a więc to będzie wolnobieg 8 sp. Jeśli tak to szału nie ma. Jeśli to kaseta ( najmniejsza 11 zębów )  to można wziąć za 1100, jeśli nie to odpuść. No i może być na styk rozmiarem.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :) czyli lepiej sobie odpuścić :) właśnie przeszukuje forum żeby znaleźć jakiś model trekkingowy ale w cenie ok. 1300zl ciężko znaleźć coś sensownego :) póki co w takim razie zostaje mi wybór między poniższymi:

http://infinitibike.pl/glowna/80-spartacus-premier-40.html#/dla_kogo-meski/rozmiar_kol-28_/kolor-bialy_mat/rozmiar_ramy-19

https://allegro.pl/oferta/wygodny-trekk-kands-elite-pro-28-24-b-pradnica-7366836851?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMI2uGjkr6x4QIVgYbACh23ggrGEAQYASABEgLZ0_D_BwE

https://allegro.pl/oferta/kross-trans-siberian-m-19-cali-meski-20-acera-7375539727

Jezeli ktoś mógłby coś innego ciekawego podrzucić to będę wdzięczny :) z tej trójki najbliżej mi do Krossa, ale jestem otwarty na inne propozycje :) rower będzie w 90% używany w mieście i potrzebuje bagażnika oraz błotników (jazda prawie w każda pogodę) i odrzucam możliwość dokupowania i montowania w/w elementów do modelu crossowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - najbliżej ci do tego (Krossa) który jest ZDECYDOWANIE najmniej godnym uwagi z racji na wolnobieg ....

Wolnobieg jest BE :)

Jeśli jeszcze znajdziesz Spartacusa premiera 4.0 i mieści się w budżecie, to albo on albo lazaro senatore V3.

(Z rozpaczy premier 3.0 lub senatore V2 ale , moim zdaniem, warto brać te droższe)

Z półki "lepsiejszych" jeszcze eries nigrum jest zbliżony, choć kolorystyka nie każdemu będzie odpowiadać...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc Koledzy !

Premier 4.0 jest trochę powyzej budżetu, tak samo jak Lazaro Senatore v3. Najblizej budżetu znalazłem Eries Nigrem (1350zl). Wyglada tak sobie, ale większej uwagi do wyglądu i kolorów nie przykładam (grunt, ze nie jest różowy ;)) . Dla mnie liczy się żeby kupić możliwie dobry sprzęt w możliwie najniższych pieniądzach. Wiec z duży prawdopodobieństwem postaram się zobaczyć Eriesa w Krakowie i stwierdzić jak wyglada na żywo :) 

A coś w podobnym budżecie ale damka?  Żonie tez musimy zakupić rower :)

Edytowane przez focus1987
Błąd w komentarzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross już na kasecie , ale 7 koronek tylko i w związku z tym ewentualna przyszła zmiana osprzętu na 8 (lub więcej) będzie się wiązać (dodatkowo) z wymianą piasty.

Damka może być - to kolejny klon z rodziny (premier 3.0 / senatore V2) ...

Jak nietrudno dostrzec w ramach bardzo zbliżonej ceny dostajesz tu coś słabszego tam coś lepszego (żeby bilans wyszedł na zero  :) ). Pytanie na co chesz zwracać większą uwagę.

 

I jeszcze jedno - może się przydać :) -  "bliźniakiem" gazeli 4.0 jest wagant 4.0 - może znajdziesz równie ciekawą ofertę co na damkę ?

Edit: gdziekolwiek jest łańcuch HG40,  od razu dokup lepszy i wymień ... albo czujnie obserwuj zużycie...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam nadzieje ze podejmę dobra decyzje :) kluczowe będzie znalezienie tych modeli w Krakowie żeby je na żywo zobaczyć, usiąść itp :) 

Serdecznie dziękuje za pomoc, odezwę się po zakupie i napisze na co się zdecydowałem i czy był to dobry wybór - może komuś na przyszłość się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany - w moim przypadku padło na Romet Wagant 4 (https://allegro.pl/oferta/rower-romet-wagant-4-wyprzedaz-2018-rama-19-deore-7478517828). Po krótkich przejażdżkach na kilku modelach, ten spasował mi najbardziej. Przekroczył budżet, ale wydaje się całkiem solidnym rowerem. Bardzo przyjemnie mi się na nim jeździło pomimo masy roweru, która jest dosyć duża. 

Żona zdecydowała się praktycznie na możliwie najtańszą opcję - Kands STV 700 (https://allegro.pl/oferta/rower-28-szybki-cross-kands-stv-700-damka-alu-2018-7463173093). Po prostu najlepiej się na nim czuła. Ma zamiar jeździć okazyjnie, więc stwierdziła że nie chce wydawać więcej za coś z czego nie będzie korzystać :)

Sumarycznie więc zmieściliśmy się w założonym budżecie, teraz pozostaje dokupić trochę akcesoriów, typu licznik, oświetlenie dla żony itp. i można ruszać :) 

Obydwa rowery kupiliśmy przez Allegro (taniej niż w sklepie stacjonarnym o ok. 500zł), więc będę musiał to jakoś poskładać - mam nadzieję, że dam radę bo nigdy nic takiego nie robiłem. Niestety należę do tej bardziej atechnicznej części społeczeństwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...