Skocz do zawartości

[gravel] Opony 50/50 - on/off road


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mój niedawno zakupiony rower póki co ma dość szosowe opony 700x28 i planuję je zmienić w najbliższym czasie na coś nieco bardziej przyjaznego drogom nieasfaltowym. Koła które mam są Tubeless Ready i zastanawiam się nad oponami. Większość moich wycieczek zapewne odbywać się będzie w schemacie - asfaltowa ucieczka z miasta -> drogi polne, lasy -> powrót do betonii, tak więc szukam opony w miarę uniwersalnej. W rowerze oficjalnie mieści 36mm - niby można bawić się z 38mm, ale nie wiem czy potrzebuję póki co, bo stricte gravelowych opon nie miałem jeszcze.

Obecnie na mojej liście są ze znanych:

- Schwalbe G-One Allround Evo V-Guard

- Panaracer Gravelking

Z mniej znanych

- Vittoria Terreno Zero (wygląda megakusząco, ale mało opinii o nich) - https://www.vittoria.com/eu/terreno-zero-cx-and-gravel.html

Jakieś inne propozycje ?

I dodatkowe pytanie od początkującego gravelowca - jakie są za i przeciw dla opon bezdętkowych ? Zawsze jeździłem na dętkowych, boje się ich zakładania - a moje kółka są jednak tubeless-ready :)

Edytowane przez pavello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam G-One Speed i Allround (obydwie Evo) i bardzo mi pasuja.  Biorac pod uwage 50/50 szose/gravel wziolbym 35mm wersje.  Pakujac sie w gravelowe okolice nie zastanawialbym sie czy krecic sie tubeless - 100% tak. Bardziej komfortowa jazda i zapobiegniecie "snake bites".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mogę polecić Gravelkingi SK w rozmiarze 700x35 (u mnie realnie mają własnie 35 mm). Opony świetnie trzymają się na szutrach, na asfalcie są także bardzo szybkie, choć oczywiście trzeba się liczyć z tym, że to nie slick. Nie wiem jak Gravelkingi nie-SK (np. 700x32), ale powinny być jeszcze szybsze na asfalcie, ale i poradzić sobie na szutrze, choć bez szaleństw na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 23:09, lukasamd napisał:

Śmiało mogę polecić Gravelkingi SK w rozmiarze 700x35 (u mnie realnie mają własnie 35 mm). Opony świetnie trzymają się na szutrach, na asfalcie są także bardzo szybkie, choć oczywiście trzeba się liczyć z tym, że to nie slick. Nie wiem jak Gravelkingi nie-SK (np. 700x32), ale powinny być jeszcze szybsze na asfalcie, ale i poradzić sobie na szutrze, choć bez szaleństw na nim.

Lukasmd długo na nich jeździsz? Na jakiej obręczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...