Skocz do zawartości

[rama] Specialized Pitch Sport 650B i dylemat


zdankosky

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :;-)

Kupiłem ostatnio w bardzo okazyjnej cenie rower Specialized Pitch Sport 650B model z 2018 r.

W rowerze jest fabryczny amortyzator SR Suntour XCT 100 mm który chciałbym zmienić na coś lepszego, problem w tym że nie wiem kompletnie jakiego amortyzatora szukać żeby dało się go zamontować w tej ramie. Rama w specu ma główkę ZERO-STACK co kompletnie nic mi nie mówi.

Zastanawiałem się nad dwoma amorami:
Amortyzator podobny jeśli chodzi o parametry techniczne do obecnego więc zakładam że mógłby pasować

https://allegro.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-xc30-tk-27-5-100mm-7756332863

Ten RS z kolei powietrzny, ale rura sterowa tapered wiec nie wiem czy by pasował

https://allegro.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-xc30tk27-soloair-tapered-7274983688

Jeśli ktoś dysponuje wiedzą czy któryś z powyższych amortyzatorów pasowałby do ramy Pitch od speca lub ewentualnie poleca inny bardzo proszę o wypowiedź. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Utwierdziłeś mnie w przekonaniu że ten drugi niestety się nie nada.

Co do manitou czytałem trochę opinii manitou markhor, ale póki co niestety budżet mi nie pozwala.. ale to nie jest zakup na cito być może dozbieram i dopiero wtedy zdecyduję się na upgrade, niemniej dziękuję za cenną radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić pasujący amortyzator, konkretnie rock shox 30 gold rl w dość okazyjnej cenie (700 zł)

Problem w tym że amortyzator ma skok 120mm, a obecnie zamontowany jest suntour 100mm zastanawiam się czy poza zmianą geometrii nie ryzykuję np. pęknięcia ramy przy główce, czy warto zaryzykować taką przesiadkę ze 100mm na 120mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to okazja? Za nie wiele więcej można kupić na rynku wtórnym nawet nową Rebę czy Recona...

Nie widzę nic interesującego w XC30, w podanym budżecie z haczykiem można kupić np. Marzocchi 320, którego osobiście bardzo polecam.

Jeszcze taniej można też wyrwać nowego Raidona...

120 do 100 to żadna różnica, niezauważalna zmiana kąta a rama? Nawet tego nie zauważy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno da się amora ze 120 na 100 ustawić. Istnieją także stery "rozszerzające" pozwalające na montaż taperowego widelca w główce półzintegrowanej ( taka jak w tym pitchu ). Jedyny problem jest taki, że te stery podnoszą przód roweru o ok 1cm. Poszukaj frazy "stery EC44" na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...