Skocz do zawartości

[szprychy] Gdzie można pomalować w KRK?


Pan Sprężynka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł raczej mało udany, bo powłoka na szprychach będzie się słabo trzymała i będzie odpryskiwać. Jeśli już sie uparłeś na malowanie to co za problem zrobić to samemu? Dobra farba w sprayu, powieś szprychy gdzies na sznurku i nałóż ze 2 cienkie warstwy. Nie widzę problemu...

 

O wiele bardziej polecam anodowanie. Moża uzyskać każdy kolor :D Tylko nie jestem pewny czy stal można anodować (wydaje mi się że tak)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu nie chce tego robić bo zależy mi na wadze;]. To po pierwsze, farba może by odpadła gdybym robił to ja, jednakże myśle ze jak będzie to wykonane przez profesjonalistów to będzie dobrze. Anodowania nie chce bo to zupełnie inna rzecz niż malowanie a na dodatek cholernie droga;]

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Nie wiem jak masz plecone kolo w "sloneczko" czy na " krzyze",jesli to drugie to w miejscu ich krzyzowania sie a wiec i pracy kazda farba sie zedze,dokladnie tak samo bedzie w kolniezach piast..

Gdybys pomalowal sprayem to juz calkowita kleska,wybrudzisz pozadnie blotem,przy myciu gabka potrafi zejsc...,takie patenty próbowal [bo np probieren] moj kumpel lata temu i efekt wizualny po miesiacu byl straszny,gorzej niz stare ocynki.Lakier samochodowy,moim zdaniem patrz wyzej,ale wolna wola. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mają rację - Malowanie każdą farbą skończy się tym, że farba nie będzie się trzymała, będzie odpadała, ścierała się i generalnie będzie nieestetycznie (nie zapominaj, że powierzchnie trzeba zmatowić przed malowaniem, to byłby pewien problem w przypadku szprych). Jedyną opcją na osiągnięcie trwałego koloru na szprysze jest jej anodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomalowane szprychy czarną matową farbą i jak na razie jest ok. Wiadomo, że jak gdzieś kamień uderzy to może odprysnąć. Ale naprawienie tego to 10 sekund pracy - wystarczy jakaś osłonka papierowa, żeby farba nie leciała tam gdzie nie chcemy:) Nawet śladów po takich naprawach nie widać. Na krzyżach farba sie trzyma bo przecież szprychy nie ruszają się co chwila, a jedynie mogą minimalnie sie przesuwać względem siebie. Na kołnierzach to samo - nic nie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
O wiele bardziej polecam anodowanie. Moża uzyskać każdy kolor :P Tylko nie jestem pewny czy stal można anodować (wydaje mi się że tak)...

 

Moja uwaga dopiero po 2 latach, ale zawsze komuś może się przydać.

Niestety w obu przypadkach odpowiedź brzmi NIE.Anodować można jedynie stopy aluminium.I drugie NIE - można uzyskać stosunkowo niewiele kolorów i tylko jeden łatwo.I ten jeden nikogo nie interesuje raczej dla zastosowań estetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...