Skocz do zawartości

[obręcze] Remerx czy Rodi -które lepsze?


Marek__ZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Remerex Taurus : 560 gr.

i-remerx-obrecz-taurus-622x14-28.jpg

Rodi Airline 4 : 615 gr.

rodi-airline-4-rim.jpg

Z tych dwóch brałbym cięższe ( może mocniejsze ) aczkolwiek różnica będzie raczej niewielka. Do opon 23 muszą być wąskie - wewnętrzna do 15 mm ( te 2 wyżej mają 13,5 i 14 mm ). Generalnie im szersza tym mocniejsza, ale do opon 23 szerszych niż 15 mm nie montowałbym. Jeśli rozważysz opony 25 to już szerokość wewn. obręczy może być 17 mm i wybór mocniejszych obręczy jest większy. Czy 32 czy 36 szprych to duzej różnicy nie robi, bardziej szerokość obręczy zrobi różnicę. ( wg. mnie ) Piasty już masz, jesteś ograniczony do 36 szprych ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko mogę dodać że u mnie tylne koło 36 sz taurus, piasta  1055, około 10 lat, ogólny przebieg niezbyt gigantyczny, Ale np 1200 km po Czechach z 15 kg bagażu w sakwach, rower 15 ja 80 kg. Koło bez korekt.  Od zaplotu, to może na początku było dostrojenie.  ...

Jaka alesa? Czy jest dość wytrzymała?  Szosowa alesa jaką mam jest jakby delikatniejsza...

Ps Wydaje mi się że taurus był sporo cięźszy na  prawdziwej wadze....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak piasty na 36 szprych. Tak dedukuję że te remerxy mogą być mocniejsze bo mają trzy takie komory a te rodi praktycznie jedną. ale to moje subiektywne odczucia nie poparte jazdą na tych obręczach.

moje obręcze alesa to model sprzed 25 lat... ale są oczkowane i dają radę. tylko wypadły dwa oczka i czas na zmianę kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaryzykuj  rigidę chrina jeśli jest dostępna,  jak alesa żyje to może i rigida da radę, jest jednak sporo lżejsza,  i to poczujesz, polecam też jednak szerszą oponę, choćby 25, albo 28 jesli wejdą w ramę pod hamulec. Remerx Taurus jest dobry do samotnych jazd z ludzmi wokół czuć że muli swoją wagą.  Jest pancerny, jeślo dobrze zapleciony, podobny do niego mawic cxp 30 jest lzejszy ale podatniejszy na zgięcie krawędzi w dziurze. I chyba szybciej znika przy tarciu hamulcem.

Tak sobie myślę ze może lepiej napisać jednak do Dawida z daweo, jak ktoś plecie koła świetnie i ma recenzje  zwrotne od klientów to może lepiej doradzi, zaplatał mi koła i na rigidzie i jedno na taurusie. Bardzo dobrze.

Pozdrawiam  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wadze trzeba celować w jak najbardziej pancerną obręcz, potem patrzeć na masę ( i zawsze na cenę ;)  ) Jak będzie się co chwilę pojawiać bicie na boki po 1-2 mm to nic przyjemnego ( klocki dalej - hamulec słaby itp ) Samemu jak się centruje to się można z tym pogodzić, ale jeśli nie to jak kolega wyzej radzi opona 25 i coś co ma 17 mm w środku ( na zewnątrz około 21-23 mm )

Ale taurus czy rodi przy wadze załózmy 600 gr wydają się mocnymi obręczami. Może wystarczy 13,5 mm w środku przy tej masie/sztywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero teraz mam zawrót głowy. Możecie podrzucić mi kilka linków do firm które znacie z dobrej jakości i dobrej ceny które zajmują się kompleksowym składaniem kół. Coś jak ta  od SoloTM. Ja oczywiście szukam również ale nie bardzo mam rozeznanie w branży. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...