Skocz do zawartości

[Cycletech RetroMTB] Szukam zdjęć i nazwy roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

Jeśli temat w złym miejscu, proszę, niech admin przeniesie.

Poszukuję uparcie zdjęć i nazwy roweru MTB na kole 26" firmy Cycletech. Rower z początku lat 90-tych, kiedy zaczynałem jeździć na moim pierwszym MTB z kanalizy, 3x6 i klamkomanetkach Shimano Exage z dźwigniami nad kierownicą.

Firma Cycletech jest mi znana z modelu Aspen, który widziałem na żywo, bardzo chciałem go mieć a był dla mnie nieosiągalny:

http://www.retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?f=6&t=301922

Jednak ja szukam roweru Cycletech, który wyglądał następująco:

Rama: klaszyczne trójkąty (nie E-stay jak Aspen z linka). Materiał ramy Cr-Mo.

Kolor: przepiękna biała perła, niebieskie napisy. Rower miał też wyjątkowy osprzęt, bo i  klamki i szczęki canti w kolorze jasnoniebieskim, jak napisy na ramie,  takie same niebieskie piasty, niebieskie ramiona korby, rozbieralnej, jeszcze na 5 śrub.

Osprzęt - też nietypowy, bo na pewno nie Shimano ale pod własną marką. Manetki też niebieskie, indeksowane, pojedyncze dźwignie nad kierownicą. 3x8 i kaseta. Widelec sztywny, w kolorze ramy.

Pytam o ten rower, bo miał go kumpel, z którym nie mam już kontaktu. Było to ponad 20 lat temu. Ten rower był wyjątkowy, bardzo przyjemny w  jeździe, lekki i wzubdzajacy zazdrość. Kumpel przesiadł sie nań z kanalizacyjnego Włocha typu tecnobike, to był kosmos po prostu. W drugiej połowie lat 90-tych najpierw przerobił adapterem mostek na Ahead a potem rower sprzedał i złożył nowocześniejsze MTB na alu Mielcu, V-Brake i w ogóle nowszych w tym czasie standardach.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Będę wdzięcny za nazwę, zdjęcie, cokolwiek. Na starość robię się sentymentalny. Dziękuję z góry za zrozumienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...