Skocz do zawartości

[Płyn] Ipone Clutch One zamiast Shimano


Dezent

Rekomendowane odpowiedzi

Ze trzy lata temu odpowietrzałem hamulce w rowerze z hamulcami BR-M 315. Nie miałem nic innego i zastosowałem płyn hydrauliczny Ipone Clutch One. Hamulce do tej pory działają idealnie ( jak na M315 ;) ).

W swoim rowerze mam hamulce BR-M7000. Mam problem z ich odpowietrzeniem. Robiłem to już z osiem razy i wciąż nie jestem do końca zadowolony. Zastosowałem oczywiście płyn Shimano, kupiony na allegro, rozlewany na butelki 100ml.

Nic się chyba nie stanie, jak  M7000 zaleję płynem Ipone, o którym mowa ?

Poniżej link z tym płynem:

https://gmoto.pl/ipone-clutch-one-125ml-olej-hydrauliczny-mineralny-800545-magura-blood-akc,141761.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic stać. Natomiast na Twoim miejscu użyłbym Shimano. Jeżeli odpowietrzanie ma być skuteczne, to właśnie przy użyciu tego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dezent napisał:

No właśnie nie jest skuteczne przy użyciu płynu Shimano.

Jest.

Czy są źle zaprojektowane czy nie, nie wiem, natomiast nigdy nie miałem problemu z odpowietrzaniem. Robiłem to z modelem 396 i M6000. Trzeba przestrzegać tego co jest w instrukcji, użyć trochę głowy i mieć odrobinę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód nie stanowi żadnego problemu. W tylnym są dwa niuanse które czynią odpowietrzanie nieco bardziej kłopotliwym. Przewód jest dłuższy i nieco bardziej pokręcony, czasem powietrze ma pod górę więc... no i sam zacisk nie jest pionowo, też pewnie powietrze przy takim kącie ma szansę mieć nie tyle "pod górę" co mieć trudność z jakimś zakamarkiem. Dlatego odpowietrza się go lepiej "obok" roweru. Roweru mi się nigdy nie chce rozbebeszać za mocno ale sam tylny zacisk do odpowietrzania odkręcam, biorę niżej i ustawiam pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zacisk z tyłu ustawic tak żeby odpowietrznik i przewod znajdowaly sie w najwyższym punkcie zacisku. To jest 95%;sukcesu. Jak sie to.opanuje to mozna odpowietrzać skutecznie pompując strzykawka z dolu do góry i tyle. Pamietać nalezy zeby olej byl odstany ew. probować usunąć wmieszane w olej powietrze strzykawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...