Skocz do zawartości

[XT m8000] zepsute


Manquegriot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :-)

Z przykrością stwierdzam, że moje xt m8000 zaczęły cieknąć.... oba. 0.0 A mają niecały rok dopiero... leje się z zaworów do odpowietrzania w obu zaciskach. W związku z tym zastanawiam się co zrobić: w moim budżecie mogę kupić dwa nowe zaciski i wymienić, albo kupić nowe hamulce SRAMa Lvl TL albo Avid Elixir 5 (wszystko wychodzi podobnie cenowo bo SRAMy i Avidy mogę kupić po znajomości w fajnej cenie :-)) Co zrobilibyście na moim miejscu? 
Z XT byłem zadowolony - siła hamowania bardzo wysoka, świetna czułość i modulacja, wygodne, ładne i lekkie... ale boję się, że zaraz znów coś zacznie cieknąć, może tymczasem z klamek. Avidy mają zestawy naprawcze i jak coś się sypnie to nie będę musiał od razu nowych hampli kupowac tak jak z XTkami.... co do SRAMa to ciężko mi znaleźć opinie  o Lvl TL.... 

Edytowane przez Manquegriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Manquegriot napisał:

albo kupić nowe hamulce SRAMa Lvl TL albo Avid Elixir 5 (wszystko wychodzi podobnie cenowo bo SRAMy i Avidy mogę kupić po znajomości w fajnej cenie :-)) Co zrobilibyście na moim miejscu? 

Na pewno nie kupilibyśmy Elixirów, bo to stare i kiepskie hamulce.

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych zacisków, choć dziwna sprawa ,że ciekną odpowietrzniki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych zacisków, choć dziwna sprawa ,że ciekną odpowietrzniki.

Niedawno przywaliłem w drzewo prawą klamką... to może być powiązane z cieknącym tyłem. :P Ale nie wiem skąd przód. 

A ma ktoś doświadczenia ze Sram Level TL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RafalxM napisał:

próbowałeś mocniej dokręcić odpowietrzniki?

No pewnie, że tak. Na początku zakręciłem je na wyczucie (podobnie jak fabrycznie było, czyli w sumie dość delikatnie) - ciekło. Dokręciłem dość mocno na siłę - cieknie tak samo. 

53 minuty temu, Pietern napisał:

Nie wiem, jak w XT, ale powinny na gwincie odpowietrznika być takie małe oringi gumowe, może wymiana wystarczy?

A co do tego to chodzi o oringi widoczne po wykręceniu śruby (odpowietrznika)? Bo nie widziałem nigdzie części zamiennych do hamulców shimano. No może nie licząc oringów w klamkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 godzin temu, rambolbambol napisał:

Kup Avid BB7 ... tyle w temacie. Zapomnisz, że w ogóle hamulce mogą być problematyczne.

Do póki słona wilgoć sie nie dostatnie do klocka regulacyjnego którego nie ruszamy bo nie mamy potrzeby ;) wtedy bez palnika nie podchodź

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...