Skocz do zawartości

[Waga ramy] karbonowej spore różnice


Dominikano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie. Jak to jest z ramami carbonowymi. Smigam na szosie od roku i nie mam w tym duzego doswiadczenia. Pierwsza szose kupilem full carbon, waga ramy to okolo 2,1 kg, natomast kolega posiada rame cannondale supersix i waga to 1,2 kg ?! Jak to mozliwe, ze rama w tym samym rozmiarze tylko inny producent i takie roznice? Jakas inna technologia wykonania? Czy taki cannondale przez to jest moze mniej wytrzymaly? Z gory dzieki za odp. pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z samochodami, jeden pojedzie 100km/h, a drugi 200km/h, oba majac ta sama ilosc kol ;)

2.1kg nawet biorac pod uwage, ze jest to waga golej ramy i widelca, jak na karbon, jest bardzo wysoka. Skad ta waga, sam wazyles?

Nawet gdyby to byl duzy rozmiar ramy i najtansze (najciezsze) wlokna karbonowe, to waga ramy i widelca nie powinna zblizyc sie do 2kg, nawet gdyby to byl zestaw pod tarcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no karbon, karbonowi nie równy. Kiedyś widziałem chińskiego karbona co ważył prawie 2,5kg.Nie wiem jaki to producent ramy, ale tutaj wychodzi niestety cena. Canon mimo, że w tej chwili w WT tego nie widać robi naprawdę mega dobre ramy. To 1,9kg to nieco dużo biorąc pod uwagę, że rama btwin 920 alu waży chyba tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...