Skocz do zawartości

[2019] Podobne rowery


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałem, że Romet NYK wygląda bardzo podobnie do Bombtrack Hook EXT-C (link).
Teraz trafiłem na inne podobieństwo: Holdsworth Mystique i Corratec Allroad C:
CBHOLMYSULTR8000_P1-02.jpg?v=b

BK24142_Carbon_C2.jpg


Nigdy nie zrozumiem poczucia estetyki ludzi z PlanetX. Oni chyba bardzo się starają, żeby ich rowery wyglądały jak tandeta z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za bardzo się podniecasz i przeżywasz :icon_wink:
Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale OK - każdy może wyrazić swoje zdanie.
Nie mówię, że malowanie Holdsworth'a mi się podoba, bo tak nie jest :no: , ale to nie znaczy, że nie ma osób wręcz zachwyconych tymi kolorami :w00t:
Poza tym np. Trek też miał "mydlane" malowanie, a na brak wzięcia raczej nie narzekał.
Można tu przywołać analogię do malowań w sportach samochodowych :
Trek Superfly 7 2016
kimage.png.8044ce8c200af53b3133753ec48b447d.png

Aston Martin DBR 9
image.png.44405af8810197d915b2a8fb3bfad181.png

Nie chcę nic mówić, ale wychodzi na to, że Trek ściągnął to malowanie, bo w przypadek nie wierzę ;)

PS
Coraz lepiej Ci wychodzi to wyszukiwanie - teraz czekam na dwa identyczne malowania, ale z innymi napisami ( oczywiście na takiej samej ramie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Trochę nie rozumiem o co chodzi w tym temacie. Że dwaj producenci oferują praktycznie identyczne konstrukcyjnie rowery?

Tak. Przy czym jeden kosztuje 7.5k, a drugi 11.5k PLN, choć oczywiście są pewne różnice (np. mechaniczne hamulce w tym pierwszym i hydrauliczne w drugim).
Zauważyłem to przez przypadek i po prostu wydało mi się to interesujące.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nic nowego. Jeżeli ktoś nie jest jakiś wyjątkowo wrażliwy i nie musi mieć roweru jedynego w swoim rodzaju to ma takie rzeczy w du... Te tajwańskie projekty np. od Astro to są bardzo porządne konstrukcje, znacznie lepsze od wynalazków od co niektórych amerykańskich czy europejskich marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...