Skocz do zawartości

[2019] Pinnacle Arkose


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa propozycja od Evans Cycles.

https://www.evanscycles.com/pinnacle-arkose-d3-2019-adventure-road-bike-EV339948

Tutaj geometria:
https://static.evanscycles.com/production/pdf-media/sizing-table/Pinnacle_size_and_geometry_guide_arkose_19.pdf

To chyba budżetowa marka, a rama wydaje się być całkiem ładnie wykonana - ma wewnętrzne prowadzenie przewodów i to nawet wewnątrz tylnych rurek, wygładzone spawy, dużo otworów montażowych. Wygląda pod tym względem znacznie lepiej niż np. Canyon Grail AL. Fajna geometria - bb drop 77 mm, czyli prawdziwy gravel, a nie farbowany cyclocross. Stop rzadko spotykany (AL6013), ale nie wiem, czy to ma znaczenie na plus lub minus. Do tej pory widziałem 6061, 6066 i 7005. Osprzęt też ciekawy - manetki 105, ale tylna przerzutka Ultegra ze sprzęgiełkiem. Pierwszy raz widzę taką konfigurację, a myślę, że to dobry pomysł w tego typu rowerze.

Tylko ten paskudny kolor... Już ktoś zapytał w komentarzach, czy można wybrać inny. Tańszy model z Tiagrą ma tą samą ramę z czarnym lakierem.

Co o nim sądzicie? Znacie jakieś opinie o tej marce? Wagę mają jeszcze podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MD11 napisał:

Co o nim sądzicie? Znacie jakieś opinie o tej marce? Wagę mają jeszcze podać.

Jestem posiadaczem modelu Arkose One z 2015 roku (kupiony w 2017 jako egzemplarz powystawowy z symbolicznym przebiegiem) do chwili obecnej zrobiłem na nim ok. 12 tyś km. Po tym okresie ma co do niego pozytywne odczucia, rama nie pękła, lakier też się trzyma, geometria jest neutralna w stronę komfortowej, ale bez przesady. Mi na tyle podpasowała, że w zeszłym roku robiłem trasy 200+ bez żadnych bóli czy drętwień. 

Ogólnie rowery tej marki sprawiają wrażenie wykonanych solidnie i poskładanych z głową, może nie mają swoich patentów jak Spec czy Trek, ale nadążają za ogólnymi trendami w branży. Już mój rower miał poszerzaną główkę i częściowe prowadzenie linek wewnątrz ramy, a w sumie ile marek miało w swojej ofercie gravele w 2015 roku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinnacle, jak vitus= dobre rowery w miażdżąco dobrych cenach. Fakt jest taki, że często te rowery są składane bezpośrednio na magazynie sklepu który je sprzedaje (patrz-vitus-CRC/wiggle). Ramy to pewnie pospolite chińczyki na sprawdzonych kątach, ale dopóki dają uczciwą europejską gwarancję (+ mają własny team), to nie ma czym się przejmować, tylko korzystać z dobroci biznesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter233 Skrót myślowy odnoszący się do tego, że nie jest to raczej żadna lokalna manufaktura (niczym lynskey na przykład). Nie mam nic do rzeczy z Chin, tak długo jak ktoś daje na to gwarancję (np mój super telefon :) )..

I uważaj, żeby żaden nadgorliwy admin nie wkleił Ci karniaka za cytowanie posta bezpośrednio powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...