Skocz do zawartości

[triki] tylko MTB


MeSky

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo jest tematów dot. trików ale nie znalazłem takiego który traktuje tylko o sztuczkach (trikach) na rowerach MTB.

 

Co jak co ale mój 14kg rowerek ładnie wybija się z progów zwalniających i szybuje niczym skoczek narciarski... Ostatnio zaczynam ćwiczyć wybijanie się z płaskiego by komfortowo opuścić drogę i kontynuować jazdę chodnikiem :) Myslę że jakiś 20cm wybicia z płaskiego jest możliwe. Muszę potrenować utrzymanie roweru w poziomie w fazie lotu... myslę że trzeba wybijając się zacisnąć uda o siodełko by dźwignąć tylną część roweru do góry.

 

Jeśli macie coś własnego to piszcie... im bardziej dokładne/techniczne opisy tym lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to wskakiwania na krawężniki to są różne techniki :P W noskach czy spd będzie łatwiej :P A na zwykłych pedałach to wystarczy wstać z siodełka i na ugietych nogach podciągnąc kierownice podskakując razem z rowerem próbując hmmm... "przekręcić" rower do przodu rękoma, aby unieść nieco tył :P To chyba tyle. Trzeba do tego dojść samemu :)

 

A co to tricków, to da sie ejszcze na jednym kole jezdzić i takie tam :P

 

Warto jeszcze nauczyć sie stójki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak j.w.

Oczywiście stoppie, stójka(pożyteczne zwłaszcza jak się ma spd), wheelie no i bunny hop...

Ze wskakiwaniem na krawężnik problemu nie ma poprostu sztywno trzymamy kierę, stopy na pedalach(w tym wypadku klasyczne,alu;MTB) no i podskakujemy. No problem. Jak komuś nie wychodzi to niech spróbuje w trakcie jazdy przenieść ciężar ciała na kierownicę(ręce) i lekko dociskając stopy do pedałów poderwać tylne koło(w trakcie jazdy; samymi stopami)... "C'est facile et utile" ;) jeszcze jak mi się nudzi to mogę robiąć stoppie przekręcić rower na przednim kole o 90-150* raz tylko udało mi się o 180*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A dualówka (wszelkaie odmiany - do dirtu,streetu,fr) to nei MTB ? A co ? BMX ? Na zwykłym góralu (ktory się różni praktycznie rozmiarem ramy - a i tą można jakąś mniejszą kupić) można zrobić bardzo dużo. Poprostu na niskosiodłowcu jest się łatwiej nauczyć. A co do podskoków to zapoznajcie się z żabką (hop) - to jest podskok 2 kołami równocześnie - łatwiejszy niż bunyy (tu najpierw przód potem tyl się odrywa) i bardzo prosto się można w bok skakać nauczyć. A z przydatnych trików to jeszcze jest zap-tap. Chyba najłatwiejszy sposób na dostanie się z ulicy na chodnik. Polega na tym ze podjezdza sie do krawedzi, wstawia sie na chodnik przedni kolo, a potem bez uzywania hamulca podnosi sie tylnie i juz sie jest na chodniku bez walenia kolem w krawedz - zwlaszcza jak ktoś chce wskoczyc na chodnik jadac prostopadle do niego i nie umie dobrz skakac to radze stosowac tą technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

ja znam taki prosty do nauczenia triczek. i w dodatku pokazowy :) jedzie sie z niewielką prędkością koło ławki / murka, zeskakuje sie z roweru, biednie po tej przeszkodzie i wskakuje z powrotem na rower ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

RE5PECT tricki na rowerze do xc ciężko jest zrobić,

 

jak chcesz wskoczyć na krawężnik to spróbuj tak: ugnij lekko nogi, ugnij ręce (tak jakbyś robił pompki), jednocześnie energicznie lekko wyprostuj nogi i ręce, pociągnij kiere do siebie, powinno się udać, na razie ćwicz na płaskim powodzenia

 

front pivot spokojnie możesz ćwiczyć

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja dopiero tydzień temu złożyłem dartmoorka i jeszcze wiele nieumiem. Na tylnym kole przejade pare metrów ale zato na kraweżniki bez problemu wskakuje. Ej jak piszecie o wskakiwaniu na krawężnik to ja dodam że najlepiej jest wybić najpierw przód a potem dopiero tył bo jak się równo cały rower podbija to łatwo tylnym kołem zachaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
ja znam taki prosty do nauczenia triczek. i w dodatku pokazowy B) jedzie sie z niewielką prędkością koło ławki / murka, zeskakuje sie z roweru, biednie po tej przeszkodzie i wskakuje z powrotem na rower ;D

 

no no, będziesz koleś jak to zrobisz w SPDach :D

 

z tej strony (zdaje się) standard, czyli: (bardzo) krótkie stoppie, stójka, długi wheelie i bunny hop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...