Skocz do zawartości

[v-ki] XTR


SLAWSKOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!!

Mam w rowerku hamulce XTR, i dowiedziałem się (tz. taki jeden sprzedawca) powiedział mi żebym je sprzedał

i założył XT. a resztę kasy zainwestować w KOrby bo ma narazię Deore. Co wy o tym sadzice. warto zrobic takie cos?? W sumie kumpel ma XT równica jest niewielka w pracy miedzy jednymi a drugimi hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topol on nie powiedział ze te hamulce zle dzialaja on zapytał czy dobrze zrobi jesli zmieni hamulce na model niższe i kupi dobrą korbę:)

A teraz co do twego pytania ja bym nie zmieniał bo teraz masz świetne hamulce a jak je sprzedaż i kupisz dobrą korbę to za jakiś czas będziesz kupował znów hamulce i wyjdzie cie to drożej lepiej na korbę pozbierać sobie osobno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!!

Mam w rowerku hamulce XTR, i dowiedziałem się (tz. taki jeden sprzedawca) powiedział mi żebym je sprzedał

i założył XT. a resztę kasy zainwestować w KOrby bo ma narazię Deore. Co wy o tym sadzice. warto zrobic takie cos??

Wg mnie warto zrobić takie coś z tym że ja bym nie wymieniał na hamulce XT tylko na Avida SD 5. Bo wg mnie lepiej mieć dobre hamulce i do tego korbę, niż mieć dobre hamulce i znaczek XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg bikeboard to xt maja wieksza sile niz xtr-oczywiscie wage rownierz,

zalezy wszystko od tego jaka cene uzyskalbys za te hamulce i rownierz polecalbym zmiaane na jakies avidy chocby sd5 czy sd7 niz na xt-tak czy inaczej wymieniac ktorekolwiek z tych V-brakeow oplaca sie jedynie na tarcze juz a dobra korba dlugo posluzy-moze xt za okolo 450zł(trzeba by sporo dolozyc jednak chyba ze deore w stanie idealnym i kasa by dobra wpadla za nia) albo lx za 330zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Według mnie użytkownika vałek xtr jak i wielu innych hamulców typu v brake xtr-y wnoszą coś do hamulców tego typu bo mają równoległe dociskanie klocków precyzję, działania świetną modulację przewyższającą wiele droższych konstrukcji tarczowych.Fakt są drogie i trzeba o nie dbać ale nie zamienił bym na inne. Z klamkami xtr pracują doskonale i nie chodzi tu o siłę której nie brakuje bo każdą vałkę nawet taką za 10 zł można szybko zblokować koło tylko o czucie i modulację i łatwość ustawienia klocków, oraz mniejsze ich zużycie oraz obręczy. Budując rowerek chciałem oszczędzić na heblach a skończyło się że kupiłem jednak xtr-y. Natomiast (wkładki) klocki shimano nie chciały współpracować z moimi obręczami piszczały wyły szybko zamieniłem je na kelisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...