Skocz do zawartości

[Składak] na ramie Author Traction 27.5


Vector

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko tutaj dochodzimy do punktu, w którym mówię, że to jak pedałuję teraz naprawdę mi pasuje, czuję się dobrze, nie ścigam się na zawodach... Ja nawet nigdy swojej kadencji nie zmierzyłem :) Ale ok, wiem, domyślam się, że na pewno nad techniką pedałowania to miałbym co poprawiać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w życiu nie byłem na zawodach, po prostu uprawiam rekreacyjne ambitne jeżdżenie na rowerze. Poprawa kadencji to ważna sprawa, zrobisz oczywiście jak uważasz.

 

I o ile 1x11 może nie wszystkim odpowiadać, może czegoś brakować - tak 3x11 jest przegięciem w drugą stronę. Po co mieć tak skrajne przełożenia, z jednej strony pod pionowe ściany, z drugiej napęd na 60km/h i więcej. Lepiej zrezygnować, mieć napęd uszyty na miarę potrzeb. Zysk prostoty, wagi. Ja miałem masę obaw i o trwałość i o przełożenia - ale zaryzykowałem, przecież przejść na 2x11 mogę zawsze dodając zębatki, manetkę, przerzutkę. I się zwyczajnie zakochałem, nie wyobrażam sobie aktualnie powrotu do jakiejkolwiek zmieniarki z przodu. Nawet o większej kasecie nie myślę, bo na 42T wjeżdżam na wszystko gdzie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cervandes napisał:

Ja już wykręciłem Epixona, umyłem i jutro wrzucam na OLXa bo też Marcoka zamawiam. Zyskam 250g i po zmianie pedałków i którejś rurki zejdę na <11kg. Z nieba mi ten amorek spadł

 

W dniu ‎19‎.‎12‎.‎2018 o 20:36, cervandes napisał:

No i jeszcze z egzotyki znajdziesz Marcoka 320 LR, są dwie oferty na alledrogo. Ale z częściami do tego i serwisem nie tak kolorowo

Sam jestem ciekaw jak wygląda serwis tego Marcoka, bo w życiu potrafią różne rzeczy spadać z nieba. A druga kwestia to waga... koleś z tej aukcji na allegro pisze że ma też droższą wersję LCR która waży 1620g … czyli ten droższy jest cięższe czy na tej niemieckiej stronce bzdury wypisują o wadze tego LR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rułę przytniesz i będzie poniżej. Dopłacę 300 czy 400pln do Epixona i zyskam 200g albo i więcej, to dla mnie bardzo satysfakcjonujący wynik. Co do serwisu to będę się martwił później. Tylko te 200pln za uszczelki to jakiś absurd, ale pewnie fabryczne na 2-3- może 4 lata wystarczą jak się będzie dbało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłem wam tego Marcoka bo miałem zamiar go kupować dla teścia, ale nie dał się przekonać do włoszczyzny ;-) Rozmawiałem z Spider Suspensions ( https://www.facebook.com/SpiderSuspension/ ) to mi pisali że nie ma większego problemu z częściami. 

w razie problemów językowych to mogę pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kolega cervandes jest w temacie, bo są już fabrycznie nabite miski sterowe,tak sobie myślę, że skoro są to super, wykorzystam, ale nie ma bieżni niestety na 1,5 cala, teraz pytanie, bo to są zwykłe łożyska, jak myślicie, dokupić z wolnego rynku bieżnię i tak to poskładać? Tylko tak oglądam i na górnej pokrywie jest specjalne wyżłobienie kulki a na dolnym nie ma... Czy np.

https://allegro.pl/oferta/bieznia-redukcyjna-redukcja-sterow-tapered-1-5-cal-7525710856?utm_source=google&amp;utm_medium=cpc&amp;ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&amp;ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&amp;gclid=CjwKCAiAu_LgBRBdEiwAkovNsDgoQOwceYA_GBAfVswYdwUH6F151Qs2re7KROKH875fi7W-OMrxABoCeiQQAvD_BwE&amp;gclsrc=aw.ds

 

https://www.goride.pl/stery/dartmoor-bieznia-do-sterow?gclid=CjwKCAiAu_LgBRBdEiwAkovNsJUyuWytoY7MdYZhzqEN7qDL9xzNwr-_ZNrGcTuhVXKu-X-L6kCYChoCQ9kQAvD_BwE

 

Podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dokładnie taką bieżnię, tyle że pod kulki masz w zestawie. To jest największa durnota. No i to, że bieżnia będzie pasowała do łożyska maszynowego to jedno - a co z miskami? Jutro pójdę po pudełko z tymi miskami zbitymi z ramy i Ci pokażę jak wygląda od wewnątrz - moim zdaniem nie ma szans, żeby to pasowało pod łożysko maszynowe.

Kup stery. Komplet. Wybij miski stare, wbij nowe. Tylko poskładaj to obficie na smar, wpakuj go do miski i na łożysko i od zewnątrz na łożysko, żeby to wszystko było wysmarowane przy montażu. Bo smar ten zabezpieczy łożyska od zewnątrz przed wnikaniem do nich wody.

 

Jak już pisałem na PW pasują stery ZS44/56 - u mnie Accent Exe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, ja te same stery mam w swoim starym Authorze, wyglądają na solidne, mam jakieś 1,5 - 2 tysiące zrobione i nic. A przed nimi miałem takie same jak te, które są zainstalowane w tym Tractionie, wytrzymały 6 tysięcy km, a póżniej to miski były wybite już naprawdę konkretnie od łożysk.

Teraz już sam się pogubiłem, której nie mam, muszę sprawdzić, której bieżni brakuje, zrobię zdjęcie jak będę miał chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy, ale masz rację, nie będę kombinował z tymi zabytkami, kupię te stery Accenta i tyle w temacie. Chciałem użyć tego co jest, skoro są już miski nabite, ale jak patrzę na ten zabytek to dochodzę do wniosku, że czasy się zmieniły, nie będę stosował techniki rodem z Żuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cervandes napisał:

Na komputerze jeszcze wygodniej.

Tutaj masz moje ustawienia - jaki napęd miałem i na jaki się przesiadłem. A sto czy dwieście razy myślałem czy iść w 2x... rozważałem 10 rzędów, 11... Straciłem 42x11 ale to był bieg którego używałem pięć razy w roku.

też jeździłem na 3x10 prze z 2 sezony i żałuję że tak późno przeszedłemna 2x10 (moje 2x10 vs 3x10). Dla mnie 1x10/11 w MTB to za dużo kompromisów, jednak w gravelo-mieszczuchu mam i chwalę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor już w domu. Prezentuje się naprawdę dobrze. Oby tak samo działał jak wygląda to już wtedy w ogóle będzie petarda. Czytałem, że pokrętła są plastikowe, ale to było odnośnie starszej wersji, na moje w tym z 2017 to jest alu, ale gwoździem sprawdzać nie będę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie nie bardzo :( Jedyne co mam to rama, amor i sztyca, podeślę fotkę.

Powiedzcie mi, czy jest jakikolwiek sens dokładać chore pieniądze do Ritchey'a? Co prawda sztycę już kupiłem Authora, ale cały czas chodzi mi po głowie Ritchey - Comp, a jeszcze bardziej WCS - tylko w tym ostatnim ceny zabijają :unsure: W sensie, nie wiem czy w ogóle warto dla tych kilkunastu gramów przepłacać majątek, a o przedłużaniu parówki marką nie chodzi.

Na dniach kliknę koła:

https://rowerplus.pl/kola-inne-rozmiary/3989-shimano-wh-m8000-kola-mtb-deore-xt-27-5-cala.html

https://rowerplus.pl/kola-inne-rozmiary/3989-shimano-wh-m8000-kola-mtb-deore-xt-27-5-cala.html

Co myślicie?

W dniu 15.01.2019 o 21:48, siemalysy napisał:

Też chętnie zobaczę postępy :D Sam składałem na ramie Authora rower, więc ciekaw jestem :rolleyes:

Dawno? Jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztycę możesz wymienić w każdej chwili więc wstawiłbym to co masz a wymieniał ewentualnie później. Teraz lepiej dopłacić do chociażby kół, bo te co podałeś to jak dla mnie mocno podstawowy model. Dasz radę wygrzebać ze 400 zł? Akurat ze sztycy. Dostaniesz od razu w  miarę lekki komplet, np. to: https://daveo.pl/kola_dt_370_spdt_m442_650bpillar-1372i

Napisz do Dawida, może zaproponuje ci coś jeszcze lepszego. Pamiętaj że piasty shimano w dalszym ciągu jadą na kulkach, a kulki w tych czasach to jak dla mnie lekki przeżytek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Nie myślałem o DT, chciałbym złożyć na pełnej grupie XT, jeśli idzie o te łożyska kulkowe, mam w swoim dziadku piasty Deore - włąśnie na kulkowych, oprócz tego, że raz miały dokręcane konusy to nic się nie stało. Używane okrągły rok, w terenie, deszczu, błocie śniegu i mrozie... Przelotu ponad 10 tysięcy. Wątpię abym poszedł w inną stronę niż Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, siemalysy napisał:

Siema,

Składałem w 2016 r. na ramie Author Egosit 27,5" :D

Pochwal się foto :)

U mnie na razie bieda, za bardzo nie ma co pokazywać, jeszcze suport już założyłem, teraz w kolejce koła, dętki, opony, i kaseta.

IMG_20190120_110840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...