Skocz do zawartości

[Składak] na ramie Author Traction 27.5


Vector

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, siemalysy napisał:

Ważne, że posuwa się powoli do przodu :rolleyes:

W tym wątku można zobaczyć foto mojego Egoista =>klik . Kilkukrotnie pojawiał się w tamtym wątku. 

Sprawdziłem :) Malowanie z deczka bym rzekł ładniejsze niż w Tractionie ;) Podoba mi się ta oczona zieleń. A swoją drogą to identyczna rama, tylko prowadzenie linki przedniej przerzutki tradycyjnie na zewnątrz,

42 minuty temu, Alsew napisał:

To i ja wrzucę swojego Visiona. Niby kupiony jako gotowiec, ale po znacznej metamorfozie :D

100_8309.JPG

To i ja jutro się pochwalę swoim dziadkiem - Versusem :) 

Lubię markę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, jakie XT? Osprzęt - spoko, bierz wszystko, ale koła? Ani one szerokie, ani sztywne ani piasty dobre. Za mniejsze pieniądze kupiesz te XM1501 na piastach DT240s u firmalizard, zagadaj poza allegro. Porównaj cenę samej piasty tylnej M8000 do DT240S. Przepaść.

A rurki ja polecam Koryak. Bardzo dobra anoda, sensowna masa względem ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cervandes napisał:

Za mniejsze pieniądze kupiesz te XM1501 na piastach DT240s u firmalizard, zagadaj poza allegro. Porównaj cenę samej piasty tylnej M8000 do DT240S. Przepaść.

Popieram. Kupiłem jakoś w maju taki zestaw za 1100zł, teraz widzę że na alledrogo jest już nawet taniej... Co do jakości to jest poezja! Niczego lepszego za taki pieniądz na pewno nie kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie napisałem?

Znajdź ofertę firmalizard, skontaktuj się poza allegro i wierz mi, da się je kupić za tysiaka. NE_GOC_JUJ. Nie idź na pewniaka, że koledzy mówią tylko powiedz, że jeszcze niedawno były za 999 na allegro wystawione, blablabla. Nic lepszego w takich pieniądzach nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cervandes napisał:

A nie napisałem?

Znajdź ofertę firmalizard, skontaktuj się poza allegro i wierz mi, da się je kupić za tysiaka. NE_GOC_JUJ. Nie idź na pewniaka, że koledzy mówią tylko powiedz, że jeszcze niedawno były za 999 na allegro wystawione, blablabla. Nic lepszego w takich pieniądzach nie kupisz.

Ok, ok, wyślę zapytanie. Widzę, że maja za 1500 wystawione, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tej cenie dwa komplety. To jest poprzedni, schodzący model. Stare malowanie obręczy. Nówki w kartonach oryginalnie popakowane, w zestawach wentyle pod tubelessa do tego wybierasz dowolne endcapy do kół w zależności czego potrzebujesz. Ja dodatkowo w cenie wynegocjowałem sobie dodatkowe endcapy na tył na wypadek zmiany ramy oraz za 40pln zacisk RWS na tył. Dodam, że po zakupie dwóch kompletów trzeci już zaczynałem rozważać i tu cena była nawet niższa niż 1000pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoite koła są do kupienia dzisiaj (w sensie jutro może ich nie być) za 150EUR na CRC. Konkretnie DT M 1850. Tam obręcz i szprychy takie jak w XM1501 a piasty DT 370. Mi się trafiły obręcze o wewnętrznej szerokości 30mm :) ale kupowałem to u nich kilka m-cy temu i nie można tego łączyć z tym co obecnie oferują (a jak to w przypadku CRC bywa nie mają napisane co sprzedają). W każdym razie przy założeniu najgorszego scenariusza, że wew szerokość jest 22,5 to i tak dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mavic Crossride? Te byłbym w stanie wyrwać nowe w granicach 700 zł.

Aktualnie - wczoraj byłem na warsztacie na prasowaniu nowych sterów - Accenty HSI-EXE, do tego dokupiłem chwyty i w drodze jest siodełko, mostek, kierownica i rogi - tutaj szału nie będzie bo zdecydowałem się na Authora - cena, niestety nie będzie efektu WOOW - zapewne.

Wczoraj też nabiłem bieżnię na rurę sterową, mostek i resztę mam mieć we wtorek, jak czas pozwoli to na przyszły weekend docinam i składam kokpit. Wkrótce foto ;) 

No i odpowiedzieli mi z lizarda - 1025 z wysyłką za pobraniem...

Mowa o tych właśnie:

https://allegro.pl/oferta/dt-swiss-xm1501-27-5-15-100-12-142-wyprzedaz-7627143807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy problem

IMG_20190126_133526.jpg

Czy nie przypadkiem łożysko w misce jest za wysoko? Nie mogę go wyciągnąć nawet siłą. Teraz przymierzałem widelec coś takiego. Tak właśnie odebrałem z rowerowego.

Łożysko jest zablokowane za wysoko, próbowałem delikatnie gumowym młotkiem je dobić, ale siedzi na amen. Co sądzicie?

IMG_20190126_133548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próżnowałem, tak jak przypuszczałem, miski są bardzo ciasno osadzone, chyba za bardzo, nie wiem czy facet je prasował razem z łożyskami czy później je dobił na siłę i się zablokowały bo w dwóch miejscach na rantach widać jakby czymś były uderzone.

Cervandes, jak u Ciebie to poszło? Bo wychodzi, że te stery Accenta jakby setną milimetra były za duże, rama ściska miski i łożysko nie chce wejść tak głęboko jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska maszynowe w sterach nie mogą byc osadzone na wcisk. One maja sie oprzeć na stożku a po bokach miec tyle luzu, że da się wyjąć bez użycia narzędzi. W serwisie przed osadzeniem misek powinni sprawdzić główkę (wymiar i ew. brak deformacji) i w razie koniecznosci frezować pod wymiar nominalny. Podobnie zreszta robi sie z mufą suportu. Nie po to targałeś ramę do serwisu żrby młotkiem miski nabili no to mogłeś sobie zrobić sam w domu. A pranie młotkiem nawet gumowym po lożysku to bardzo zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też już się ich pozbyłem. Żadne druciarstwo nie wchodzi w grę. A w poniedziałek melduję się w sklepie z pytaniem czy dostanę nowe stery czy Pan mi zwróci 169 zł.

Zasada: jak chcesz mieć coś zrobione dobrze - zrób to sam - wiecznie żywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie absolutnie nie ma żadnej szpary, stery te same tylko czerwone. Nabijałem sam, posmarowałem i przez deseczkę wpukałem obie miski. Miałem konstrukcję z kilku cegieł, młody trzymał ramę za koniec trójkąta żeby się opierała płasko o deskę na cegłach a ja od góry przez drugą deskę biłem najpierw jedną, potem drugą bieżnię. Wyszło idealnie, śladów zero.

Łożyska miesiąc temu wyciągałem z główki, oba wyszły ręką z misek. Czyściłem i smarowałem je przed zimowym jeżdżeniem w śniegu i soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vector albo główka potrzebowała odrobinę większej uwagi albo jak przystało na absolwenta szkoły druciarstwa człowiek w serwisie siłował się z miskami i pokrzywił. W każdym razie jeśli łożyska później zostały wbite w miski to ja bym takich sterów już nie chciał. 

Przy okazji najlepsze stery półzintegrowane tapered do 200zł jakie miałem od 2 lat w łapkach to: https://www.aliexpress.com/item/Meroca-44-56mm-taper-bowl-mountain-bike-cone-tube-28-6-pipe-fork-built-in-bearing/32798934910.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dnXjU4j

Lekkie (wszystko poza łożyskami z AL 7000), dodatkowe uszczelnienia wargowe na górze i na dole, bieżnia widelca z wyjmowaną redukcją z 1+1/2 do 1+1/8", łożyska bardzo przyzwoite no i ta cena... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa, ja też już ich nie chcę, wybiłem, jutro je zabieram ze sobą i jadę do rowerowego. 

Cena za te stery to jak najbardziej, ale ja nie chcę czekać, kokpit jak najszybciej chcę złożyć, będę próbował znowu założyć te same, ale tym razem już sam.

Cervandes - mam taki sam patent i w starym Authorze wyszło tak jak mówisz, bez śladów:

1.jpg

2.jpg

Martwię się jedynie, że kupię następne, nabiję je po swojemu i mogę mieć taki sam problem... Jak wymieniałem w poprzednim, nabiłem miski, łożyska weszły bez żadnego problemu, ale szczerze to wygląda mi na to, że główka ramy jest jakąś setną za ciasna, ścisnęło za mocno miski i dlatego też nie chciało wejść łożysko, ale wyjścia i tak nie mam, muszę zakładać jeszcze raz no i zobaczymy :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jest teraz problem z tymi sterami Accenta - nie ma ich nigdzie, mają dopiero przypłynąć i będą około marca - takie dostałem info od sprzedawcy, nie chcę aż tyle czekać, choć jak będę musiał to trudno, znalazłem jeszcze takie:

https://www.centrumrowerowe.pl/stery-cane-creek-40-series-zs44-zs56-pd10211/

Chyba sensowne? Cena dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tą chińszczyznę co linkowałem. Lepsze od wszystkiego co znajdziesz w PL do 200zł. 

Te CC bardzo dobre ale niczym nie różnią się od wspomnianej chińszczyzny. Dopiero 100 Series ma łożyska nierdzewne. Względnie jak nie chcesz czekać to kup sobie przejściowo neco h156 za 25zl (jako ciekawostkę powiem, że mam w jednym rowerze właśnie te neco już 3 sezony i ani myślę zmieniać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...