Skocz do zawartości

[2019] Triban RC 520


mistrzusek

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce prawie 2 stówy drożej, ale i tak wg mnie to dobry rower jak na taką cenę.

Już się zastanawiam na sprzedażą Ronina i wzięciu tego Tribana. Poczekam aż będzie w sklepach stacjonarnych to będzie można się przymierzyć i porównać:)

Edit: Szkoda tylko, że nie ma napędu 1x11

Edytowane przez mistrzusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, woojj napisał:

zwykły glin.

Tzn?

Oba mają wady i zalety.

Triban ma 105, Ronin Tiagre. Jest lżejszy, ale do Ronina mam już wideł karbonowy to powinienem zejść z wagą poniżej 11kg. Triban chyba lepsze hamulce ma, ale na swoje też nie narzekam. Ronin więcej miejsca na opony to na plus dla niego. Przeglądy w decathlonie są darmowe i nie ma problemu z reklamacjami w razie czego+ dożywotnia gwarancja na ramę. Ronin stal vs Triban alu, tu chyba stal górą.

Jakbym miał taki wybór przed zakupem to pewnie wziąłbym Tribana, ale teraz po czasie chyba jednak Ronin zostanie. Czas pokaże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, MMMAAACCC7 napisał:

Spójrzmy na wcale niedosobniony przypadek tutaj KLIK  Rama, w którą będzie warto później inwestować, etc, a tutaj..? 

Kupujesz rower za 100 ojro więcej na gorszym osprzęcie z kołami ,które nie tolerują innych bezdętek jak Schwalbe . Od kiedy QR w szosie/gravelu do normalnego jeżdżenia jest takie ważne i konieczne?

Hamulce działają wystarczająco dobrze aby założyć ,że hydrauliki z niższych grup nie będą znacznie lepsze.

Dla mnie bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, durnykot napisał:

Kupujesz rower za 100 ojro więcej na gorszym osprzęcie z kołami ,które nie tolerują innych bezdętek jak Schwalbe .....

Może mam inny internet, ale rower który podlinkowałem kosztuje (kosztował bo się wyprzedał) 699 funtów, gdzie autor w pierwszym poście pisze że Triban jest za 730 funtów, więc chyba nie w tą stronę. 

Dodałbym do tego jeszcze tylko tyle, że wolałbym kupić ramę, którą łatwo przerobić na fajną maszynkę do zastosowań zaawansowano amatorskich, z możliwościami upgrade`u na wyżyny mych finansowych możliwości, niż ... tribanić się tribana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Są rowery brzydsze i ładniejsze - rzecz względna, ale ten wygląda nawet trochę Specowato, a w każdym razie w stylu : "gdzieś go już widziałem" i z daleka nie można mu nic zarzucić :no:
Tak się zastanawiam - na ile w tym przypadku marka ma znaczenie, i czy gdyby to był np. Trek, czy inny Scott, to nie miałby przypadkiem lepszych recenzji wśród forumowiczów... :unsure::whistling:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

czy gdyby to był np. Trek, czy inny Scott, to nie miałby przypadkiem lepszych recenzji wśród forumowiczów... :unsure::whistling:

Na 100%. A napęd byłby wskazany jako najlepsze budżetowe rozwiązanie.

14 godzin temu, RBTS napisał:

przede wszystkim dostatecznie szkaradny by go nie kupić.

Rzuć okiem na Marina Four Corners albo Gianta Anyroad. Przy nich Triban jest zwyczajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor, @durnykot, z pewnością macie rację, bo po części taka specyfika tego forum. Ale myślę, że kolegom wyżej chodziło raczej o to, że ten Triban niczym nie łapie za serce i przy swojej poprawności jego główną zaletą jest ekonomiczność (co nie jest wadą przecież). Taka skromna opinia posiadacza świetnie jeżdżącego, ale pod względem urody nijakiego Canyona CF SLX.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...