Skocz do zawartości

[około 1543 zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje roweru na dojazdy do pracy, około 30 km dziennie, raczej tylko w ładną pogodę plus rekreacyjna jazda w weekendy, myślę że 83% trasy to miasto asfalt i chodniki.

Czytam i czytam na temat rowerów crossowych ale na żadnego nie mogę się zdecydować, nie wiem na co głównie zwrócić uwagę, czy szukać roweru z przerzutkami deore lub alivio?  czy altus mi wystarczy? a hamulce? v-brake czy hydrauliczne? i amortyzator, z blokadą skoku? nie wiem jak to wszystko działa więc nie wiem co wybrać co będzie dla mnie zbędne.

Polecane rowery w moim budżecie to chyba:

LAZARO ELITARY V2

LAZARO INTEGRAL V3

ROMET ORKAN 3 M

Unibike Flash GTS

KELLYS CLIFF 70

Kross Evado 4.0

Za monitora bardzo dziękuje za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 83% dróg i chodników tam naprawdę nie potrzebujesz roweru z amortyzatorem, tylko jakiegoś aluminiowego sztywniaka, " fitness" teraz się mówi. W budżecie do 1600 ma allegro masz Lazaro aero 3, Romet mistral city, kross pulso 1, nieco tanszy spartacus roadpro. Ewentualnie triban z prostą kierownicą z decathlonu. Warto się upewnic że wybrany model na mocowania do blotników i bagaznika, przy miejskiej jezdzie sie przydają. Jeżeli chcesz jednak z amortyzatorem, no to v3 ma najlepszy osprzęt, v2 nieco gorszy, ale ma hydrauliki. Czy potrzebujesz ich? Jeżeli pytasz to pewnie nie. :) orkan 3 jest nieco slabszy od v2, ale ma "normalną" rame, a nie dziwny Transrowerowy wynalazek. Jezeli mozesz dołożyć to rozważ orkan 4, od 1750 na allegro, będzie dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, renmaister napisał:

nawet jak w tych 83% są drogi dziurawe stare oraz krzywe chodniki, lepiej mi będzie wybrać rower fitnesowy ze sztywnym widelcem?

.... wiec jak chcesz amortyzacji to kup coś z amortyzatorem lub jak mawiaja na tym forum "uginaczem" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alivio Ci wystarczy, hydrauliczne hamulce również nie są wymagane, a lepiej abyś miał przyzwoity uginacz.. Niestety prawda jest taka jak wyżej, do 1500 zł z nowych rowerów nie ma za bardzo w czym wybierać, bo producenci wrzucają byle jakie amortyzatory.. Może w takim razie warto spojrzeć na używany np dwuletni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Teraz, Pablo59 napisał:

Orkan 4 trochę się w zakładanym tytułowym budżecie nie mieści :) - ale kands maestro 2018 nie mieści się "o mniej" :)  :)

.... ja swojego wyszukałem za 1559 cebulionów . Udało mi się trafić na dobrą promocyje. Teraz nie widziałem ponizej 1700 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, renmaister napisał:

Rower crossowy Romet Orkan 3 M 2018  czy Rower crossowy Romet Orkan 3 M 2017? który ciekawszy model? 

Jakbyś chciał mieć manetkę blokady amorka na kierownicy, to bierz tego z rocznika 2017 r. Pozostałem różnice w osprzęcie tych rowerów są w zasadzie bez znaczenia.  Gdybyś się zdecydował na coś od Rometa, to napisz mi priva, sprawdzę czy da się załatwić coś parę groszy taniej niż w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...