Skocz do zawartości

[Luz na piaście] Wyjęcie koła


Tredu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj wyjąłem koło, które było bez luzów(sprawdzałem kilka razy) by przeczyścić kasetę. Po włozeniu koła do haków i zacisnieciu szybkozamykaczem koło ma lekki wyczuwalny luz. Piasta to novatec F062SB, Nie ważne z jaka siłą zamknę szybkozamykacz, co robię źle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest samolot, to jest prosta mechanika. Cztery łożyska, ośka, parę dupereli. Jeśli po zaciśnięciu zacisków koło ma luz, to znaczy, że łożyska są zajechane i wypada je wymienić. Luz kasety nie ma nic wspólnego z nimi, bo ona obraca się na osobnych łożyskach i nie opiera się o ramę - jakiśtam luz na kasecie może istnieć i nie jest niczym tragicznym, wypadałoby żeby obejrzał to ktoś, kto ma pojęcie o rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, zauważyłem że nakrętka pod kasetą była niedokręcona co spowodowało że po  wyjęciu koła, cały bębenek wypadł z piasty, Skręciłem to palcami jak tylko mogłem luzu nie ma ale, gdy poruszamy kołem lewo prawo widać jak tarcza lekko przesuwa się w zacisku. Czy żeby zniwelować ten luz muszę posłużyć się kluczem żeby mocniej dokręcić tą nakrętke ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...