Skocz do zawartości

[full do maratonu] geometria/rozmiar, do 20000


leon1183

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, bo w sumie podobny budżet i rowery.

Szukam roweru: karbonowy full z krótkim skokiem do rekreacyjnej jazdy, mieszane trasy las 70% asfalt 30% czasem chcę wyskoczyć na jakieś zawody. Brak w mojej okolicy dużych górek, ale za to są piękne lasy. Preferowana raczej komfortowa pozycja na rowerze.

Myślałem o hardtailu początkowo, ale mam problem z plecami po dłuższej niż godzinna jazda dlatego preferowany full.

Po szybkim rozeznaniu wpadł mi w oko scott spark i canyon lux.

Canyon lux 8.0 i spark rc 900 team.

Może wy macie jakieś inne ciekawe propozycje albo porównacie te dwa rowery.

Do sparka się przymierzałem, coś czułem, że za bardzo pochylony do przodu jestem ale jeszcze akceptowalnie. Mój wzrost to 176 cm, waga 71kg, przymierzałem się do sparka w rozmiarze M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niestety sprzeczne wymagania, bo lekkie karbonowe fulle o małym skoku to rowery do ścigania a nie komfortowej jazdy przy problemach z kręgosłupem. 

Nieco bardziej wyprostowana pozycja może być na rowerach o skoku 120-130mm jak Scott Spark (bez dopiska RC), Canyon Neuron czy Trek Top Fuel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leavemealone napisał:

I zadowolony jesteś? Pozycja na rowerze nie jest zbytnio wyciągnieta?

Jeżeli pytanie było do mnie, to tak, jestem zadowolony. Pozycja jest o mniej wyciągnięta niż w treku, dodatkowo, nawet ustawienie scottowego twin lock w pozycji częściowo zamkniętych amortyzatorów chroni kręgosłup przed przenoszeniem uderzeń podczas przejazdu przez korzenie na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 17:45, leavemealone napisał:

Canyon lux 8.0 i spark rc 900 team.

Może wy macie jakieś inne ciekawe propozycje albo porównacie te dwa rowery.

 

Tak jak ktoś tu już pisał to są rowery do ścigania, ale na pewno w stosunku do hardtaila odciążą kręgosłup. Jeżeli w taką klasę celujesz to ja mogę polecić tego Sparka jak również Orbea OIZ.

Co do problemów z plecami/kręgosłupem i innych boleści to polecam dobry fitting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny11 napisał:

Tak jak ktoś tu już pisał to są rowery do ścigania, ale na pewno w stosunku do hardtaila odciążą kręgosłup. Jeżeli w taką klasę celujesz to ja mogę polecić tego Sparka jak również Orbea OIZ.

Co do problemów z plecami/kręgosłupem i innych boleści to polecam dobry fitting.

Ja oglądałem i sparka RC 900 Comp i 950 ale tutaj różnicy w geometrii dużej nie zauważyłem, bardziej wagę i sztycę regulowaną kosztem gorszego napędu.

Ale może rozwiązanie pośrednie - Giant Anthem 2, wersję z 2019 można kupić poniżej 10.000 zł a wersję z 2020 w cenie RC900 Comp.

Edytowane przez malkontent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...