Skocz do zawartości

[spodenki] szosowe a MTB


Krystian731

Rekomendowane odpowiedzi

Daj spokój z rozdzielaniem odzieży na MTB/ Szosę ( chyba że mówimy o Enduro/ DH). Jedyne co warto mieć oddzielnego na szosę to buty, kask bez daszku też jest lepszy na szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 ja mam do MTB i na szosę jedne buty. Nie widzę sensu kupowania drugiej pary i montowania pedałów SPD-SL. Zakładam buty, idę do garażu i podejmuję decyzję, na który rower wsiadam. Tak samo z kaskiem - od razu po zakupie nowego zdejmuję daszek, bo nie wyobrażam sobie jazdyw terenie, gdy coś tak ogranicza mi pole widzenia.

P.S. Jeśli chodzi o buty i pedały, można założyć PD-ES600. :P Chociaż nie przekonuje mnie to rozwiązanie, bo może być ciężko wpiąć się butem MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jeden kask z zdjętym daszkiem. Miałem na myśli że najlepiej się go pozbyć bo na szosie zdecydowanie przeszkadza, w MTB przy pochylonej pozycji zresztą też.

Co do butów też jeździłem tak przez 2 miesiące, ale SPD na szosie mnie jakoś nie przekonuje. W terenie jest to dobre rozwiązanie bo stopa ma trochę luzu, pozwala to balansować ciałem. Na szosie mi to przeszkadzało, a szosowe bloki ( używam LOOK) zdecydowanie zdecydowanie pewniej trzymają stopę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TheJW napisał:

Zależy, o jakim MTB mówisz. ;) Jeśli masz na myśli XCO, XCM, czy jazdę po leśnych ścieżkach Krossem za 2000zł - to niczym. :D

Mam namyśli dłuższe wycieczki cross em - 100km po każdym terenie, głównie asfalt. 

A pisze w kontekście wyboru spodenek z decathlona MTB a roadr https://www.decathlon.pl/spodenki-bib-mtb-st-500-id_8405306.html 

https://www.decathlon.pl/spodenki-na-rower-roadc-500-id_8402929.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obciślaków na szelkach MTB a szosowe to różnica żadna. Owszem, jest to niby rozgraniczane, ale bardziej dotyczy to wzorów i kolorów.

Z wymienionych ciuchów z Deca nie wziąłbym ani jednych gaci ani drugich. A to dlatego, że mają IMHO marne wkładki. Dobre wkładki w Decu zaczynają się od serii 520/700, 500 i niżej raczej unikaj, bo niewiele się to różni od np. odzieży z Lidla. Choć niektóre rzeczy z najtańszych mają dobre, ale to pojedyncze perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...