Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Sigma BC 23.16 STS - usterka.


goofer81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam licznik rowerowy Sigma BC 23.16 STS, wyczerpała się oryginalna bateria więc wymieniłem na nową. Licznik na kolejnej baterii działał około 2 miesiące i nagle z dnia na dzień się wyłączył (trochę szybko, ale pomyślałem, że może jakaś stara była) , zakupiłem więc kolejną baterię - licznik bardzo ładnie zadziałał ale już po 24 godzinach bateria się wyczerpała, zakupiłem więc następną baterię i znów to samo na następny dzień bateria wyczerpana. Wygląda na to, że jest chyba jakieś zwarcie które bardzo szybko rozładowuje baterię.

Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem, jakaś rada?  Ewentualnie może ktoś  zna jakiś serwis który mógłby pomóc?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Może się mylę ale to chyba nie ma nic wspólnego, wymieniłem tylko w liczniku, a po ostatniej wymianie baterii wypiąłem nawet licznik z "bazy" bo pomyślałem, że może tam jest jakieś zwarcie??  stało się to samo po około 24 h pokazał się napis bateria pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza bateria była Sony ona trzymała około 2 lat i też długo pokazywał się napis bateria pusta i w końcu wymieniłem. Jak pisałem wcześniej - na kolejnej baterii przez dwa miesiące było git i wyłączył się z dnia na dzień nawet bez napisu bateria pusta.

Dosłownie wczoraj w media kupiłem kolejną tym razem duracela i włożyłem a dziś jest już napis bateria pusta i ledwo co wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Goofer81. Daj w razie czego znać, czy znalazłeś kogoś od liczników. Ja mam SIGMĘ 1200plus i od jakiegoś czasu mam też problemy.

Czasami podczas jazdy licznik nagle przestaje działać, jakby nie dostawał sygnału z nadajnika. Po uśpieniu i ponownej aktywacji rusza znowu. 

Wymiana baterii pomaga na jakiś czas, ale potem problem znów się pojawia. Być może jest jakiś brak kontaktu w liczniku lub nadajniku. Ciekawe, czy to się reperuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...