Skocz do zawartości

[Cannondale H500 CAD2] Prośba o ocenę stanu oraz opłacalności naprawy roweru, który właśnie otrzymałem


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PNEUMA40 napisał:

Niestety nie mogę już edytować posta. Takie szczotki do czyszczenia łańcucha są coś warte?

KLIK

KLIK

Ten przyrząd jest nic nie warty. Mam identyczny kupiony w Auchanie. Minimalnie czyści, ale płyn który tam wlejesz będzie chlapał na podłogę. O wiele lepiej sprawdzają się dwie szmatki mikrofibrowe, jedna nasączona benzyną ekstrakcyjną, jedna sucha. Najpierw trzymając łańcuch na dole nasączoną szmatą kręcisz korbami do tyłu, potem to samo robisz ale z suchą. A jak chcesz dokładniejszego czyszczenia to zdejmujesz łańcuch i robisz szejka. Żadne szczotki, przyrządy, maszyny nie są potrzebne. To będzie tylko leżało brudne na półce i śmierdziało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi tylko o przetarcie, to ja robię coś bardziej wyrafinowanego. Biorę nasączoną benzyną krawędź szmatki, wkładam między blaty i kręcę korbami do tyłu. Trzeba tylko trzymać szmatkę prosto żeby ne zsuwała się i nie wkręcała w kółko napinacza i samo się czyści. Ale najpierw czyszczę z wierzchu, również szmatką, jeżdżąc od najmniejszej do największej zębatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SOLOTM

 

Co do skuwacza, mam ten drugi i ta dodatkowa śruba fajnie blokuje ogniwo w środku.  Mnie za pierwszym razem udało się rozkuć i skuć łańcuch bez żadnego problemu. I powtórzyć to parę razy. ;) A koledze polecam zapoznać się z tutorialami na YT, szczególnie, jeśli chce SKUĆ łańcuch. Ważne żeby pin został w ogniwie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos ma wprawę lub/i talent to będzie miał wyniki jak Ty ;) Większość ludzi ( strzelam - 7/10 ) przy pierwszym rozkuciu/skuciu łańcucha tanim skuwaczem polegnie. W połowie łańcuch w połowie skuwacz. Jeszcze 8 rzęd łańcuch jako tako, ale węższy to już w ogóle wyższa szkoła jazdy takim skuwaczem. ( dociskająca śruba niewiele pomaga - po prostu rozstaw poprzeczek jest za szeroki dla wąskich łańcuchów i wygina ogniwo ). Dlatego zaproponowałem pierwszy, gdyż  jest węższy ( - Suitable for 8, 9 or 10 speed chains )  i łatwiej to wszystko zrobić ( nie trzeba nic zaciskać tej śruby - całe ogniwo opiera się o poprzeczkę/blaszki )

a przy rozkuwaniu, pin musi być wysunięty tak ( nie bardziej - ma wystawać  kawałek wewnątrz ) :

of9gsa_lancuch1_3.jpg

żródło :

https://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,lancuch:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM jakimś specem-serwisantem to ja może nie jestem, ale nie wiem jakim trzeba być antytalentem, żeby z tym sobie nie poradzić skuwaczem z linku drugiego. Tak samo 9sp jak i 11sp skułem i rozkułem bez problemów pomimo za grubych ścianek, wielokrotnie. Jak mi się jeden skuwacz za 10 zł w rękach rozleciał, to kupiłem drugi, podobny za 15 i działa do teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skuwacz z pierwszego linku, kilka postów wyżej testowałem osobiście. Wrzucałem na forum wyniki, ale nie chce mi się tego szukać.

W każdym razie były tego dwie sztuki. W jednym pękł bolec przy pierwszej próbie rozkucia. W drugim nie pękł, ale skrzywił się tak, że narzędzie poleciało w kosz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobry skuwacz 8/9/10 sp kosztuje 50 pln. Chociaż też trzeba uważać bo piny się gną, a poprzeczki łamią. Jeśli nowy łańcuch czy używany, ale nasmarowany/czysty to pół biedy. Gorzej jak ktoś przyjdzie z suchym i trzeba rozkuć. O zardzewiałym to nie ma sensu wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie :) Jeżdżę teraz na oponach Schwalbe Range Cruiser i jestem zadowolony - na asfalcie nie odczuwam różnicy, natomiast w terenie jest znacznie lepiej jeśli chodzi o przyczepność oraz amortyzację. Czy mogę Was prosić o propozycję pedałów z allegro w kwocie 40-60zł? Myślałem o VP-196.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...