Skocz do zawartości

[licznik] Android + pomiar kadencji i pulsu


kamusial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym spytać Was o radę - chcę tanio skompletować sobie zestaw do:

-wyświetlania na żywo kadencji i pulsu, ewentualnie prędkości (ale to mam z gps) ->
-przesyłu zebranych danych do aplikacji na androida (może być skromnie płatnej) w której mógłbym śledzić moje wyczyny

Zakładam, że sercem będzie telefon na androidzie - mam obsługę Ant+ i Bluetooth 4.2. Możliwe że w przyszłości zainwestuję w dedykowany komputer, więc chciałbym aby czujniki były przyszłościowe. Oczywiście im taniej tym lepiej :) 

Mam takie pytania:

1. jaką polecicie aplikację do pomiarów/wyświetlania parametrów na żywo/śledzenia historii? Endomondo, strava?

2. Czy czujniki mogą być w dowolnym standardzie (Ant+/ BT 4) czy ma to znaczenie dla np. aplikacji, albo możliwości późniejszego sparowania z bardziej profesjonalnym licznikiem?

2. jaki czujniki kadencji polecicie, ewentualnie na co zwracać uwagę? Na ant + znalazłem taki (80pln): SIGMA ANT+ do ROX 10,

3. jeżeli chodzi o pulsometr, to w zasadzie czy będzie na nadgarstek czy na klatkę jest mi obojętne, chciałbym żeby był w stanie przeżyć 'ulewę' :)  Gdzieś polecano Mio cyclo, koszt 150 + obsługa BT i Ant+ 

4. czy jest sens szukać prędkościomierza - wydaje mi się, że poprawa pomiaru prędkości będzie niewielka, a jeżdżę stricte amatorsko

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest sporo różnych aplikacji ale ja polecam taką która umożliwia przesył danych na Strave, bo jest znakomity dodatek Stravistix do darmowego konta na stravie.

Osobiście używam licznika bez gps  Sigma 23.16 (tam jest STS) ale jeśli chce korzystać z aplikacji z GPSem to  używam Locus Pro.

Obsługuje czujniki zarówno BT4 jak i ANT+, a panel danych można sobie dowolnie zdefiniować jako nakładkę na mapę.

Trasę zapisaną jako GPX mozna jednym kliknieciem wysłać na strave.

 

2a.Różne aplikacje korzystają z różnych protokołów - jedne z ANT+ inne z BT4.0. Ostatnio wiekszość liczników GPS używa chyba jednak Ant+.

 

2b. Mam taki czujnik predkosci i kadencji  do Rox11 i działa ok.

 

3. Jesli chodzi o pulsometr to lepiej kupić jako pas napiersiowy. Raz dokładniejsze pomiary, dwa - najlepiej hybryde : ANT+/BT4

Pomiar nadgarstkowy jest mniej dokładny, dziala z lekkim opóźnieniem a poza tym przy zmianie chwytu na rowerze zdarzają się chwilowe przerwy (mam zegarek Polar m430 z takim pomiarem).

Ten Mio cyclo jest bardzo dobry (ale uwaga, są też bliźniacze modele tylko z jednym protokołem). Porównywałem go z najlepszym modelem  Polara - pasem H10 i wyniki były bardzo porównywalne. Oczywiscie Polar h10 ma tez inne ficzery.

Mio cyclo uzywam albo  z Locusem Pro z ANT+  albo w zimie na rowerze stacjonarnym z aplikacją Polar Beat (bo jest świetna) przez BT4.

 

4. Testowałem Sigma Rox 11, pomiar predkosci przez GPS  z  Sigma 23.16 - pomiar z czujnika  i  w odsłoniętym terenie róźnica  była ok 0.5 - 1km (GPS zaniżał) przy prędkości ok 20km/h plus niewielkie opóźnienie - sekunda, do trzech.

Gorzej moze byc w terenie górskim lub gestym lesie  z zasłoniętym południem. Przy stracie sygnału GPS z satelity powstaną przerwy i przekłamania predkosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...