Skocz do zawartości

[opony] Vittoria Rubino PRO Grafen - wytrzymałość


Luk33

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuje opony Vittoria Rubino PRO grafen od zeszłego roku. W tym roku mam przejechane na nich  ok.4 tys. w zeszłym ok 1 tys. Pi x oko opony mają przejechane 5 tys ? Po tych 5 tys. opona tylna prezentuje się fatalnie. W porównaniu do poprzedniej wersji bez grafenu to niebo i ziemia. Na zwykłej po 10 tys. miałem delikatne nacięcia, ale ogólnie opony były w pełniu gumiaste i kord nie był nigdy widoczny. W nowej wersji opona wygląda, jakby miała się za chwile rozpaść. Choć ciekwe, bo gumy jeszcze nie złapałem. Na zdjęciu widać, jakie ma ubytki i tak na całej długości. Zastanawiam się, czy przypadek, że nie złapałem kapcia, czy ta opona tak ma i można na tym jeździć?.

Użytkuje ktoś ww oponę? Liczę na podzielenie się swoimi doświadczeniami. 

 

 

20180721_085134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona w takim stanie to złom i nadaje się do natychmiastowej wymiany.

tylna jest w gorszym stanie niż przednia bo tylna zawsze szybciej się zużywa.

jeśli wersja z grafenem starcza na krócej, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeździ na tyle lepiej że warto, czy po prostu kupować zwykłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że się szybciej zużywa, ale w tym wypadku różnica jest drastyczna, bo opona na przodzie jest bez skazy.

Zastanawiam się, czy jest to spowodowane grafenem. Vittoria nie oferuje wersji zwijanej Rubino bez niego. Pozostaje cięższa Zaffiro.

Gdyby, tak fakycznie miało być to na tył się totalnie nie nadaje i nie warto jej kupować do zwykłego nabijania kilometrów.

Czekam na opinie innych użytkowników, może mi się trafiła felerna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już nową i mam zamiar starą, z przodu dać do tył. Choć na obecnej, przedstawionej na zdjęciu,  jeżdżę i 0 kapci :) Dlatego przeciągam wymianę. 

Rubiono to moja ulubiona opona. Jeśli nowa to taki hit to trzeba będzie szukać nowej, ulubionej. Dorwać starą weraję 700x28c, nie jest tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona ma ok.5 tys., raczej mniej, niż więcej, a większe przetarcia są już od dawna. Stara wersja Rubino robiła 7 tys. i nie miała takich ubytków.

Przeszukałem inrernet i w kilku sklepach zagranicznych w recencjach pojawiły się wpisy, że na tylnym kole spisuje się słabo, jeśli chodzi o wytrzymałość. Przy 2.5 tys. już widać ślady zużycia. 

Raczej na tył będę zakładał Zaffiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...