Skocz do zawartości

[Kross Level 4.0] rama zbyt bardzo podatny na rysy


Surfer92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamówiłem niedawno rower Kross level 4.0 w macie, niepokoji mnie fakt że jest bardzo podatny na rysy, muszę uważać gdzie go opieram, ponieważ rysy potrafią powstać do gołej blachy. Nie wiem co mam z tym zrobić, dodam że moja kobieta ma ten sam model i faktura farby się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski lakier to ma Accent Peak. Jeżeli Kross poszedł w tą samą stronę jeżeli chodzi o metodę lakierowania to współczuję.

Godzinę temu, Surfer92 napisał:

muszę uważać gdzie go opieram

Wiem że zabrzmi to głupio i wystawię się na ostrzał, ale nie opieraj roweru o ramę itd. Opieraj o końcówkę kierownicy lub o bok koła, tak żeby rower opierał się o oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie pokazałem rower znajomemu który jest doświadczonym lakiernikiem, otóż był w szoku że coś takiego opuściło linie produkcyjną, a przyczyną pękającego lakieru jest nieprawidłowo nałożony bądź kiepskiej jakości podkład który nie związał warstwy która jest na powierzchni. Także tam gdzie normalnie rama by się zarysowała w tym modelu będzie pękać lakier który można normalnie skrobać paznokciem. To jest mój trzeci i najdroższy zakup roweru z owej firmy i ostatni, nie wszystko dobre co polskie, druga sprawa to to że moja kobita ma ten sam model tyle że inną wersję kolorystyczną, a problem ten sam, więc nie zdziwi mnie jak cała partia jest taka, także odradzam rower za 2700 i takie jaja. 

 

A i ubytki jednak nie są do gołej blachy, skorupa lakieru która jeszcze nie odpadła sprawia takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz ram zarówno Krossa, jak i Accenta muszę potwierdzić jakość powłoki lakierniczej.

Jest denna.

Ale z drugiej strony te ramy/rowery są dość tanie - to nie półka Speca czy innego Cannona. Na czymś przycięli. Prosty przykład: Mam Accenta Peak 26" z 2012 roku. Rama jest wyobijana od kamieni, porysowana i wygląda źle (choć to cudowna rama pod innymi względami). Kolega mój ma rozmiar większy model z tego samego roku, ale w innym kolorze. Cóż, rower używany tak samo podle w terenie i z taką samą dbałością o walory estetyczne, a jego nie wygląda jak kupa, ba! Pomimo podobnych interwałów prania ramy, moja ma miliard przebarwień od błota, a jego nie :rolleyes:

Zdrowia życzę i czerpania przyjemności z jazdy, to tylko lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak biało czarny ma powłokę błyszczącą, wygląda w miarę solidnie. Peak satynowy ( mam go) jest żenujący, a i tak to chyba komplement. Tak słabej powłoki jeszcze nie widziałem nigdy. Wytrzymałością przypomina lakier z puszki spray'u. Ja załatwiłem całą jedną stronę ramy... bidonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 23:35, adii22 napisał:

Jako posiadacz ram zarówno Krossa, jak i Accenta muszę potwierdzić jakość powłoki lakierniczej.

Jest denna.

Ale z drugiej strony te ramy/rowery są dość tanie - to nie półka Speca czy innego Cannona. Na czymś przycięli. Prosty przykład: Mam Accenta Peak 26" z 2012 roku. Rama jest wyobijana od kamieni, porysowana i wygląda źle (choć to cudowna rama pod innymi względami). Kolega mój ma rozmiar większy model z tego samego roku, ale w innym kolorze. Cóż, rower używany tak samo podle w terenie i z taką samą dbałością o walory estetyczne, a jego nie wygląda jak kupa, ba! Pomimo podobnych interwałów prania ramy, moja ma miliard przebarwień od błota, a jego nie :rolleyes:

Zdrowia życzę i czerpania przyjemności z jazdy, to tylko lakier ;)

Tak to tylko lakier, który jest tak kiepskiej jakości że nigdzie nie mogę oprzeć roweru , minimalne otarcie tworzy białą skorupę która następnie odpada, chyba użytkownik nigdy nie miał do czynienia z kiepskim podkładem i nie wie jak to wygląda, mogę ten lakier swobodnie skrobać paznokciem  to nawet nie stało obok lakieru kiepskiej jakości uwierzcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...