Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Promax DSK-913 zamiana na mechaniczne


Adonay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie widziałem tematu zamiany hamulców w tę stronę. Czy jest to możliwe i jak dużo przeróbek wymaga?

Te które mam teraz są bardzo problematyczne, bo mimo serwisów zaciskają się co miesiąc tworząc dodatkowy opór i piszczenie na tarczy.

Poza tym nie do końca mam ochotę na kosztowne serwisy co sezon (jeśli łaskawie przestaną ciągle się zaciskać) w stosunkowo tanim rowerze, a mowa o Romet Orkan 4.0 model z 2015 roku.

Pozdrawiam

Ps. W serwisie powiedziano mi, że nie ma możliwości zmiany na v-brake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecałbym zmienić markę hydrauliki i już.

Co do pytania to zdejmujesz swoje hamulce i zakładasz mechaniczne razem z klamkami i linkami i już. Żadna filozofia, ale mechaniczne są bardziej problematyczne niż większość hydrauliki i trzeba je regulować co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Shimano BR-M396 kosztujące 3 lata temu 240 zł, dzisiaj sporo mniej. Były praktycznie bezobsługowe, zero problemów. Jedynie po zdejmowaniu koła czasami musiałem lekko wyregulować zacisk.

Naprawdę nie ma co wracać do mechanicznych. Siła hamowania gorsza, ergonomia też, a dodatkowo raz na jakiś czas będziesz musiał regulować zacisk i oddalenie nieruchomego klocka od tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak zrobię. Ten konkretny model przeznaczony jest do MTB,a ja mam Crossa.

Wiecie, ja głównie jeżdżę do roboty i czasem w weekend zrobię 40 km. Nie byłem przygotowany na takie cudowanie z rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adonay napisał:

Ten konkretny model przeznaczony jest do MTB,a ja mam Crossa.

Jak wyżej. Te hamulce to do "prawdziwego MTB" nie za bardzo, ale do spokojnej jazdy jak znalazł. Oczywiście przy dużej dozie pecha te także mogą np. zacząć cieknąć.

Ale nadal będą tak naprawdę tańsze niż dobre mechaniczne tarczówki, jak np. BB7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...