Skocz do zawartości

[Hamulce] Zmiana przedniego hamulca na hydrauliczny


brodzik91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy.

Posiadam od kilku lat rower Giant Revel 3 Disc 2012 i nadszedł czas żeby zmienić przedni hamulec (w tym momencie Tektro Aquila - mechaniczny tarczowy) na hamulec hydrauliczny. Z tylnego jestem bardzo zadowolony i chciałbym zostawić oryginalny. Ale przedni nie radzi sobie z wyhamowaniem mnie (100-105kg z rowerem) z większych prędkości, jest zbyt słaby. Do tego strasznie szybko się przegrzewa i traci całkowicie właściwości przez co jazda staje się niebezpieczna.

I teraz mam pytanie czy mogę zakupić byle jaki model hamulca pasujący do tarczy 160mm, czy muszę do tego zakupić jakieś dystanse/mocowania żeby zamontować zacisk do widelca? I czy mogę użyć starą oryginalną tarczę, czy powinienem kupić nową, może od razu coś w rozmiarze 180mm? Budżet do około 200-250zł za sam hamulec, może być też używany. Prosiłbym też o jakieś rekomendacje w tej kwocie jeśli chodzi o modele. Dzięki z góry za pomoc bo w tym temacie jestem zupełnie zielony. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: Amortyzator masz oryginalny? Suntour XCT V4? Jeśli tak to masz mocowanie hamulca Post Mount. W teorii ten widelec przyjmie tarczę 180mm. Tarczę bym raczej zmienił na nową, proponowałbym coś już przeznaczeniem na okładziny metaliczne lub półmetaliczne zapewniające skuteczniejszą siłę hamowania. Od siebie polecę to co nabyłem do swojego bike'a na przód, czyli Shimano SM-RT64, tarcza z tego co pamiętam klasy Deore, krótko na niej jeżdżę, wcześniej miałem klocki żywiczne i tarczę obsługującą jedynie takie okładziny. Jeżeli skusisz się na markę Shimano, w tym budżecie będzie do kupienia Shimano BR-M615 (grupa Deore) za około 200 złotych na przód w stanie nowym z klamką. Tarcza (jeśli zależy Ci na metalikach) to koszt 50 - 60 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dovectra @SerQ Amortyzator mam fabryczny czyli Suntour XCT V4, tarcza też fabryczna jeszcze, ale klocki były rok temu wymieniane. Niestety nie mogę sobie przypomnieć jakie to dokładnie były klocki, ale patrząc po tym jak całość pracuje to chyba jakieś lipne i nie był to udany zakup :/ 

@dran2 Co do klamek i manetek to mam oddzielne, chwile po zakupie roweru zmieniłem. Także tutaj nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...