Skocz do zawartości

[suport] Jaki suport będzie pasował ? Giant Boulder


giant96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym mając już kupiony suport przystąpić do jego wymiany. Obecnie brak czasu i możliwości na rozkręcanie i sprawdzanie jaki tam siedzi. (Oczywiście klucze już mam). Mój rower to Giant Boulder, kupiony jakoś  +/- w 2010r. Korb itp. nie zmieniałem. Nie znam się na specyfikacjach więc ciężko mi cokolwiek dopowiedzieć. Jeśli ktoś wie, jakich wymiarów, oraz jakiej firmy kupić suport to bardzo proszę o pomoc :)

Linki do zdjęć:

https://imgur.com/a/sip3whE

https://imgur.com/a/xb9E5B0

https://imgur.com/a/VmfffHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się udało odczytać to mam FC-M191, czy do tego pasuję 122,5 mm ? Prawdopodobnie będzie pasował SHIMANO WKŁAD SUPORTU BB-UN26 68/ 122,5 mm ale wolę dopytać gdyż nie udało mi się znaleźć w internecie informacji na 100%.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Producent suportu to już obojętnie jaki będzie. ( nie musi być Shimano ) Ważne, że ten rozmiar będzie się zgadzał. Bsa ( czyli gwint angielski )  68/122,5 ( może być też 122 mm ).  Grubość miski suportu tam gdzie gwint dla bsa = 34,6 mm, a dla ITA ( włoski ) = 35,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie, zamówiłem w/w suport, niedawno zamontowałem, i wózek już od dawna ocierał mi o łańcuch (jeszcze na starym suporcie i na nowym też). Zaprowadziłem do serwisu aby wyregulować przerzutki. Pan w serwisie stwierdził że suport jest za krótki gdyż nie można zrzucić do końca na najniższy bieg. Przerzutka przednia opiera się o ramę. Jedyna opcja to wstawienie nieco dłuższego suportu, Pan w serwisie wstawił również 122,5mm ale te "kwadratowe końcówki" suportu są dłuższe, firma Neco. Dodatkowo został założony metalowy dystans z prawej strony, na oko 2 mm aby jeszcze oddalić korbę na zewnątrz. Teraz przerzutki chodzą dobrze. Jak widać wymiar wymiarowi nie równy i nie zawsze coś może pasować. Mój błąd też, bo nie zmierzyłem ile ma stary zużyty suport, tylko z całym zaufaniem wstawiłem nowy shimanowski, alee ważne że już po operacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerzutka przednia opierała się już o ramę, a łańcuch niechętnie zrzucany był na najmniejszą koronkę ( suport do korby jest dobrze dobrany czyli 122,5 )  to jest to raczej  błąd konstrukcyjny, widziałem takie rzeczy już właśnie dla przerzutek typu top swing i to znacznie wyżej np. korba deore lx fc-m570 i przerzutka przednia fd-m570 ( nie pamiętam jaki suport siedział, ale teoretycznie mógł być i 110,5 i 113 ) w każdym razie najprostszą metodą jest wymiana przedniej przerzutki na typ down swing ( wtedy wózek można dać bliżej ramy ) Ja rozwiązałem ten problem ( konkretny przypadek który wyżej wymieniłem ) tańszą metodą na prośbę właściciela ( to był nowy rower author magic z programu ARP ) spiłowując czarny plastyk, ten w pobliżu śrubek H i L i to dało dodatkowe 2 mm i rozwiązało sprawę.

Mufę ramy masz o długości 68 czy 73 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu Rincona 2010 i mam Bouldera 2010 i obydwa miały wkłady za krótkie fabrycznie. Tak samo jak u Ciebie. Dodatkowo powodowało to, ze przy założeniu opony 2.2 na najwolniejszym przełożeniu łańcuch ocierał o oponę!!! Wymieniłem na 124,5 z tego co pamiętam i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...